Erkan Kilimci kimdir?

Kalkınma Bakanlığı Yönetim Kurulu Üyesi olarak atanan Erkan Kilimci kaç yaşında, kim, kimdir, biyografisi, hayatı...

Erkan Kilimci kimdir?
Editor: Hakan A.
30 Ağustos 2018 - 18:15 - Güncelleme: 30 Ağustos 2018 - 18:42

Merkez Bankası görevinden istifası ile gün içerisinde yanlış anlaşılan ve kurdaki dalgalanma dahi bu istifaya bağlanan Erkan Kilimci hakkında bilinmeyenler... Erkan Kilimci Kim, yaşı kaç, nerede okudu, hangi üniversiteden mezun oldu? Biyografisi ve hayatı haberimizde.

Emlak Pencerem / Kim, kimdir? - 30 Ağustos 2018 - İstanbul

Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası (TCMB) Başkan Yardımcılığı görevininden istifasını vererek ayrılan Erkan Kilimci gündemin önemli konusu olmuş durumda. İstifası sonrasında dolar kurunda yukarı yönlü artış sonrasında "yanlış anlaşılma" açıklaması yapılmıştı. 

İstifanın nedeni Kalkınma Bankası

Yeniden yapılandırılan Kalkınma Bankası Yönetim Kurulu Üyeliği görevi için Merkez Bankası'ndan istifa ederek ayrılan Erkan Kilimci kimdir?

İşte Erkan Kilimci'nin biyografisi

Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası Eski Başkan Yardımcısı Erkan Kilimci

1976 doğumlu olan Erkan Kilimci, İstanbul Boğaziçi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun. Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde Muhasebe/Finansman tezsiz yüksek lisans programını tamamladı.

Çalışma hayatına Pamukbank Teftiş Kurulu’nda başlayan Kilimci, banka ve sermaye piyasası kurumlarında çeşitli görevlerde bulundu. Erste Securities İstanbul Menkul Değerler A.Ş.’de Genel Müdür olarak görev yapan Kilimci, 17 Haziran 2013 tarihinde Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Piyasalar Genel Müdürlüğü görevine atanmıştır. Erkan Kilimci, 12 Mayıs 2016'dan bu yana Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Başkan Yardımcılığı görevini sürdüren Erkan Kilimci yeni görevi Kalkınma Bankası Yönetim Kurulu Üyeliği olacak. Farklı görev ve pozisyonu için henüz Resmi Gazete ilanı yayımlanmadı.

Dolar'da kur artışına neden olan Erkan Kilimci neden istifa etti? İşte nedeni...

Reklam