Erzurum’da korkutan deprem 5.9 büyüklüğünde ölçümlendi -...

Erzurum'da korkutan deprem 5.9 büyüklüğünde ölçümlendi - Son depremler

Erzurum'da deprem meydana geldi. Erzurum iline bağlı Halilkaya'da dece saatlerinde meydana gelen 4.9 şiddetindeki deprem büyük korku ve paniğe neden oldu. Gün son dakika deprem haberleri...

12 Mayıs 2017 - 07:33

Erzurum'da deprem mi oldu? Günün en son deprem haberi Erzurum ilinden geldi. Erzurum'da yaşanan 4.9 şiddetindeki depreme ilişkin son dakika bilgileri emlakpencerem.com da. Erzurum depremini çevredeki ller de hissetti.

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 12 Mayıs 2017 - İstanbul

Erzurum ili gece 20:58 sıralarında meydana gelen deprem büyük korku ve pniğe neden olurken, bazı evlerde hasar oluştuğu, deprem sonrasında Kızılay ve AFAD bölgede çöadır kurduğu ifade edildi. Depremde büyük panik yaşayan vatandaş ise deprem sonrasında kendini dışarı atarken, vatandaş evine giremedi. Geceyi dışarıda geçirdiği kaydedildi.

Konuya ilişkin deprem haberi, Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü Bölgesel Deprem-Tsunami İzleme Ve Değerlendirme Merkezi verilerilerine göre Erzurum iline bağlıHalilkaya ilçesi vebölgesinde gece saat 20:58 sıralarında bir deprem meydana geldiği kaydedildi. Yaşanan depremin 4.9 şiddetinde ölçümlendiği, depremin yerin yaklaşık  2.7 kilometre derinlerde meydana geldiği bildirildi.

Deprem esnasında büyük koru ve panik yaşayan halk kendini dışarı attı. Gece boyu dışarıda kalan vatandaşlara AFAD ve Kızılay ekipleri yardımcı oldu. Erzurum depremi çevre illerde de hissedildiği gelen son dakika haberleri arasında.

Diğer taraftan Erzurum'daki, 5.9 büyüklüğündeki deprem sonrasında, sabah kadar bölgede artçı depremler yaşanmaya devam ettiği kaydedildi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..