Eski Bakan Kürşad Tüzmen, Haber Global ekranlarında motosiklet ile Türkiye'yi turlayacak

Renkli ve sporcu kimliği ile her zaman ön planda duran eski bakanlardan Kürşad Tüzmen, Haber Global ekranlarında yeni programı ile motosiklet kullanarak Türkiye'yi dolaşacak.

Eski Bakan Kürşad Tüzmen, Haber Global ekranlarında motosiklet ile Türkiye'yi turlayacak
Editör: Hakan A.
15 Eylül 2020 - 16:46
Ünlü siyasetçi Kürşad Tüzmen, motosikleti ile Türkiye turuna başlıyor. Haber Global ekranlarında yayımlanacak Kürşad Tüzmen’le Benim Şehrim programı başlıyor... 

Emlak Pencerem / Emlak Magazin - 15 Eylül 2020 - İstanbul


Haber Global ekranlarında bugüne kadar hiç yapılmamış bir program başlıyor;  Icnn Yapım&Buhara Prodüksiyon tarafından Haber Global için ortak yapılacak 'Kürşad Tüzmen’le Benim Şehrim' programının yapımcılığını Yüksel Aman ve Nuri Yıldırım üstleniyor.

Türk siyasi tarihinde ilk defa bakanlık yapmış bir siyasetçi televizyonda program yapacak.  Ama bunu yapan isim Kürşad Tüzmen olunca kimse şaşırmıyor. Çünkü o milli yüzücü, profesyonel dalgıç, lisanslı pilot, serbest paraşütçü… Şimdi ise motosikleti ile birlikte Türkiye'yi dolaşarak kendi perspektifini izleyiciye yansıtacak.


Bir bakıyorsunuz Mersin’den Kıbrıs’a Barış Harekatı’nın yıldönümü için yüzüyor. Duyarlı, rol modeli. Bir bakıyorsunuz boğazı yüzerek geçiyor.  Çünkü o yaptıklarıyla her zaman farklı biri. Ama halktan biri. Boy hizasında, mütevazi, doğal, içten, samimi.. İçimizden biri, bir Anadolu İnsanı. Memleketine, insanına sevdalı bir yürek.

Kürşad Tüzmen motoruna binip, yollara düşecek ve cennet ülkemizi karış karış gezecek. Bazen yol üstünde bir mola yerinde, bazen de bir köy kahvesinde köylülerle sohbet ederek içecek kahvesini. Kimi zaman tarlada çiftçilerle hasat toplarken terleyecek, bazen kömür madeninde işçilerle dertleşerek içecek akşam çayını. Bir de bakmışız ki Karadeniz’de çay toplarken, Adana’da pamuk tarlalarında gezinirken, Babadağ’dan paraşütle atlarken, deli deli akan Çoruh Nehri’nde rafting yaparken izleyeceğiz.

Nerede olursanız olun o hep sizin içinizde, sizinle birlikte olacak. Sizinle birlikte hüzünlenecek, sizinle birlikte gülecek. Gelenek göreneklerimizi, halk oyunlarımızı, şarkılarımızı türkülerimizi, yöresel lezzetlerimizi ve insan hikâyelerini Kürşad Tüzmen’in tatlı dilinden, gönül gözünden, farklı bakışından izleyeceksiniz. Onunla ülkemizi yeniden keşfedeceksiniz.

Kürşad Tüzmen’le Benim Şehrim Çok Yakında Haber Global ekranlarında.

KÜRŞAD TÜZMEN KİMDİR?

1958'de Ankara'da doğumlu olan Kürşad Tüzmen, Orta Doğu Teknik Üniversitesi İşletme Bölümü'nü bitirdi. Yüksek lisansını Illinois Üniversitesi İşletme Bölümü'nde tamamladı.

DPT, Hazine ve Dış Ticaret Müsteşarlığı Uzmanı, Daire Başkanı, Genel Müdür Yardımcısı, Serbest Bölgeler Genel Müdürü, DTM Müsteşar Yardımcısı, Dış Ticaret Müsteşarı, Türk Eximbank Yönetim Kurulu Başkanı, İGEME, WEPZA Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yaptı. (1999-2000-2001)'de "Yılın Bürokratı" ödüllerini aldı. Milli yüzücülük ve profesyonel olarak dalgıçlık yaptı. Milli Olimpiyat Komitesi Üyesi oldu.

22. Dönem Gaziantep, 23. Dönem Mersin Milletvekilliği, 58, 59, 60. Hükümetlerde Devlet Bakanı olarak görev yaptı.

Tüzmen, evli ve 4 çocuk babasıdır.

YORUMLAR

  • 0 Yorum