Eskişehir Avlakkaya Vadisi Doğal Sit Alanı İlan edildi

Eskişehir'de bulunan Avlakkaya Vadisi doğal sit alanı kapsamına alındı. Karar Cumhurbaşkanı Kararı ile bugünkü resmi gazetede yayınlandı.

Eskişehir Avlakkaya Vadisi Doğal Sit Alanı İlan edildi
Editor: Hatice Kolçak
20 Temmuz 2019 - 08:56

30837 Sayı ve 1327 Karar Sayısı ile Eskişehir Avlakkaya Vadisi Kesin Korunacak Hassas Alan olarak doğal sit alanı kapsamına alındı ve bugünkü resmi gazetede yayınlandı.

Avlakkaya Vadisi Eskişehir'de Mihalgazi ve Tepebaşı ilçeleri sınırları içerisinde bulunuyor. Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 109 uncu maddesi gereğince doğal sit alanı ilan edilen ve hassas korunacak alan olarak tescil edilen Avlakkaya Vadisi'nin ekli kroki ve sınır kabul edilen koordinatları belirlenerek ilan edildi.

Doğal Sit alanı ilan edilen Avlakkaya Vadisi, doğa yürüyüşlerinin yapıldığı, büyük küçük şelalelerin olduğu tamamı yeşil bir kanyon.Eskişehir'de Mihalgazi ve Tepebaşı ilçeleri arasında konumlanıyor.

CUMHURBAŞKANI KARARI

Eskişehir İli, Mihalgazi ve Tepebaşı ilçeleri sınırları içerisinde bulunan Avlakkaya Vadisi potansiyel doğal sit alanı kapsamına giren ve ekli kroki ile listede sınır ve koordinatları gösterilen alanın Kesin Korunacak Hassas Alan olarak tescil ve ilan edilmesine, 1 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 109 uncu maddesş gereğince karar verilmiştir.

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum