Reklamı Geç
Ev alacak yabancı için Dolar iştah kabarttı (1)

Ev alacak yabancı için Dolar iştah kabarttı (1)

Dolar artışı yabancının iştahını kabarttı! Teknik Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Nazmi Durbakayım piyasalarda yaşanan dolar artışını değerlendirdi, "Dolar fiyatlarında yaşanan artış yabancının yatırım iştahını arttıracak" dedi.

21 Kasım 2016 - 09:45 - Güncelleme: 21 Kasım 2016 - 09:48

Konut sektöründe her yeni gün yeni fırsatlarla devam ederken, yeni konut projelerinin yanı sıra yabancıların dolara rağmen piyasalarda yatırımlar hızla devam ediyor.

2016'nın son ayına girildiğinde konut sektöründe yaşanan hareketlilik, yabancının ilgisi ve yeni kampanyaların devreye girmesiyle devam ediyor. 2017 planlarını şimdiden devreye sokmaya başlkayan konut üreticileri dolar fiyatlarının artmasını yabancının ilgisinin artmasına, ev yatırımında fiyatların düşüşü anlamına geldiğinin altını çiziyor.

Konuya ilişkin önemli değerlendirmelerde bulunan İstanbul İnşaatçılar Derneği Başkanı Nazmi Durbakayım konut sektörünü ve dolarda yaşanan son gelişmeler hakkında konuştu. Durbakayım, dövizdeki artışın yatırım amaçlı konut alıcılarının kısa vadeli portföy tercihlerinde etkili olacağını dolayısıyla konut yatırım fonlarının tekrar gayrimenkul sektörüne döneceği yönünde görüş bildirdi.

 Durbakayım açıklamasında ayrıca, "Dövizdeki her artış miktarı, yabancı konut alıcıları için konjonktürel bir indirim anlamını taşıyor. Türkiye'de konut fiyatları döviz endeksli olmadığı için konutta suni bir fiyat artışının mümkün olmadığını" söyledi

 Anadolu Yakası İnşaat Müteahhitleri Derneği Başkanı Melih Tavukçuoğlu, "Doların yükselişi yabancı yatırımcı için fırsat" ifadleerini kullandı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..