Ev alacaklar için kredi faizleri düştü mü? Ziraat Bankası, Halkbank, Vakıfbank ve 4 özel bankanın kredi faizleri son durum

Konut kredisi ile ev alacaklar için önemli kriterlerden biri faiz oranları olurken, yüksek faizli konut kredisi ürünleri banka banka takip ediliyor. Peki kamu ve özel bankaları tarafından verilen kredilerde en düşük konut kredisi faiz oranı ne kadar? Kamu bankalarında konut kredisi için faizler düştü mü?

Ev alacaklar için kredi faizleri düştü mü? Ziraat Bankası, Halkbank, Vakıfbank ve 4 özel bankanın kredi faizleri son durum
Editör: Hakan A.
28 Ekim 2020 - 09:30 - Güncelleme: 28 Ekim 2020 - 15:47
Kamu ve özel banka konut kredi faiz oranları 28 Ekim tarihinde açılış itibarıyla düşüş mü var yoksa yerinde sayıyor mu? Konut kredisinde faiz oranları için en cazip oranlar hangi kamu ve özel banka tarafından uygulanıyor? 

Konut alımı için bekleyenlerin sabırsızlıkla bekledikleri kredi faiz indirimi, var mı? BU sabah bankasıyla kontak kuran ve yeni bir ev almak için konut kredisi faiz oranı hesaplatan tüketici alacağı ev için ne kadar faiz ödeyecek?

Emlak Pencerem / Konut Kredisi Haberleri  - 28 Ekim 2020 - İstanbul

Ev alacaklar için Ekim ayı biterken, Kasım ayı umutlu olacak mı? Yükselen konut kredisi faiz oranları karşısında ipotekli satışlarda düşüş sürüyor. Ev hayali kuranlar, birikimleri üzerine kredi çekerek ev almak isteyenlerin merakla takip ettikleri konut kredisi güncel faiz oranları değişmeye devam ediyor.


28 Ekim sabahı itibariyle Türkiye genelinde her hangi bir yerden ev satın almak isteyenler için önemli kriterlerden biri olan konut kredisi faiz oranlarında hereketlilik sürüyor. 0,64 oranlarını kaçıranlar bin pişman.  Şimdilerde ise en düşük kredi faiz oranı Halkbank tarafından sağlanırken, kamu ve özel bankaların kredilerinde müşterilerine uyguladıkları konut kredisi ürünlerinde faizler merak ediliyor. 

konut kredisi faiz oranları

3 Kamu bankası ve 4 Özel bankanın güncel konut redisi faiz oranları işte aşağıdaki gibidir.
  • ZİRAAT BANKASI Konut kredisi: 1.35
  • HALKBANK Konut kredisi: 0.99
  • VAKIFBANK SarıPanjur Konut Kredisi: 1.29
  • İŞ BANKASI Ev kredisi: 1.25
  • AKBANK Konut kredisi: 1.30
  • GARANTİ BANKASI Konut kredisi: 1.33
  • TEB Konut kredisi: 1.34
  • QNB FİNANSBANK Standart konut kredisi: 1.58

Konut kredisi faizleri düşer mi?

Gayrimenkul sektörünün uzman ismi Hatice Kolçak, konut kredisi kullanacakları uyardı. Kredi faizlerinin gelecek dönemlerde düşüş gösterebileceğini, 0,64 gibi cazip imkanlar olmasada, proje bazlı sıfır konut kredilerinde indirim ve kampanyaların olabileceğini ifade etti.
Konut fiyatları düşer mi?

Konut fiyatlarında artış devam ediyor. Merkez Bankası Konut Fiyat Endeksi Ağustos verisine göre nominal olarak yüzde 26.2 artış var. Kurdaki artış, faizlerin yükselmesi konut fiyatlarını nasıl etkileyecek? Önümüzde ki dönem fiyatlarda düşüş olur mu? Konut fiyatları yarı fiyatına iner mi?

 

YORUMLAR

 • 0 Yorum