Ev almak için devlet katkısı `20 bin lira`...

Ev almak için devlet katkısı `20 bin lira` oluyor

Konut seferberliği çerçevesinde ilk kez ev alacaklar için devlet desteğinde limit yükseltiliyor. Konut hesabı açtıran ve ilk kez ev almak isteyene devlet 20 bin lira katkı sağlayacak.

Ev almak için devlet katkısı `20 bin lira` oluyor
Editor: Hakan A.
12 Şubat 2018 - 09:15

Konut hesabı açtırana 2018 ile birlikte devlet katkısı verilecek! Ev sahibi olmak isteyene sunulan devlet katkısında yeni gelişmeler yaşanıyor. Hiç evi olmayan milyonlarca vatandaşa sevindirici haber. Devlet 20 bin liraya kadar destek verecek. Nasıl mı? İşte son dakika konuta devlet katkısı haberimizin ayrıntıları.

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 12 Şubat 2018 - İstanbul

Türkiye genelinde ev sahibi olamamış, ev almak için birikim yapanları yakından ilgilendiren devlet katkısı çerçevesinde limit 20 Bi,n TL'ye kadar ulaştı. Ev alacaklara devlet katkısı için önemli bir viraj dönüldü ve katkıda limit artırıldı.

Ev sahibi olma hayali kuran, belli bir birikime sahip olan veya yeni birikime başlayan vatandaşlar için artık yeni bir konut hayal olmaktan çıkmış durumda. Zira devlet katkısı sayesinde hesaplarını açarak birikime başlayacaklar için yeni fırsatlar söz konusu.

Kira ödemekten bıkan ve yıllardır ev almak için birikimde bulunan vatandaş için 20 bin TL'ye kadar önemli bir destek sağlanacak. Konut hesabı uygulamasında devlet katkısı tutarı 15 bin liradan 20 bin liraya çıkıyor. Yüzde 20 olan azami devlet katkısı oranı yüzde 25 olacağı ifade edilirken, bankalar arasında imzalanacak sözleşmelerde daha düşük faiz oranıyla konut kredisi kullanım imkanı sağlanacak.

Sosyal konutta TOKİ desteği sağlanacak!

Sabah gazetesinin haberinde ise, Konut almak isteyenlere bir dizi vergi avantajı da geliyor. Konut hesabı birikimlerinden daha düşük stopaj alınacak. Ev alırken tapu harçları sıfıra kadar düşürülebilecek. Konutlardan alınacak tapu harcı Bakanlar Kurulu kararıyla sıfıra kadar indirilebilecek. TOKİ de sosyal konuta erişmek isteyen vatandaşlar için tüm imkânları sunulacağının altı çizildi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum