Ev almak isteyenler için fırsat! Hangi 3 banka 0.79 konut kredisi veriyor?

2020 yılının ilk haftasında konut kredisi faiz oranları ne durumda? Ev almak isteyenler için 3 kamu bankası 0.79 faiz oranları ile konut kredisi kullandırıyor. Sıfır konut için fırsat devam ediyor.

Ev almak isteyenler için fırsat! Hangi 3 banka 0.79 konut kredisi veriyor?
Editör: Hakan A.
07 Ocak 2020 - 08:22 - Güncelleme: 07 Ocak 2020 - 09:11

Yeni bir ev almak isteyen vatandaşa uygun şart ve koşullarda kredi desteği devam ediyor. 2019 yılı sonu itibariyle kredi faiz oranlarında başlayan düşüşler 0.79 oranlarına kadar düştü. 2020 ile birlikte ev hayali kuran vatandaş için fırsat sürüyor. 3 Kamu bankası sayesinde yüzde 0.79 faiz oranı ile konut kredisi kullanmak mümkün. Peki hangi kamu bankaları 0.79 faiz oranı ile sıfır ev kredisi veriyor?

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi - 07 Ocak 2019 - İstanbul


Markalı konut projelerinde satışlar özellikle yüksek faiz oranları nedeniyle 2019'da büyük düşüş gösterdi. Ancak Merkez Bankası tarafından yapılan faiz indirimleri sonrası, özellikle kamu bankaları konut kredisi kullanımını arttırmak için büyük indirimler yaptı. 2019 sonuna doğru beklenen hareketlilik piyasalara geldi. İpotekli konut satışlarında rekor veriler elde edildi. Bir önceki yıla oranla yüzde 700 oranında artışlar oluştu.

2020 yılı ile birlikte inşaat ve gayrimenkul sektöründe büyük toparlanmalar bekliyor. Zira diğer taraftan sıfır konut satışlarını hızlandırmak adına tarihin en düşük seviyelerinde olan konut kredisi faiz oranları özellikle kamu bankalarından sorgulanıyor. Banka konut kredisi faiz oranları 2019 sonu ve 2020 başı itibariyle 1 puanın üzerinde seyrederken, kamu bankalarında ise durum yüzde 0.79 oranlarında. Özellikle sıfır konut almak isteyenler için kredi imkanı sunan üç kamu bankası Vakıfbank, Ziraat Bankası ev Halkbank olarak öne çıkıyor. Bu üç kamu bankası inşaat projelerinden sıfır ev almak isteyenlere 0.79 faiz oranı ile konut kredisi fırsatı sunuyor.

Halkbank konut kredisi hesaplama aracı

Konut Kredileri arasında oldukça fazla seçenek sunun kamu bankalarından biri olan Halkbank, türlü ödeme alternatifleri ile sıfır ve ikinci el konut kredisi imkanını müşterilerine sunuyor. Banka bu krediler arasında, Enflasyona Endeksli Konut, Konut Finansmanı, Hesaplı Evim Konut, Canım Evim Konut, İşyeri, Vefa Konut, Konut Tamamlama, 2/B Peşinat, 2/B Peşin Satış, Kentsel Dönüşüm, Anlaşmalı Konut Projeleri, Firma Katkı Paylı Konut, Tüm Konut Kredilerini içeren seçenekler sunuyor. 

Banka ikinci el konutta Hesaplı Evim Konut Kredisi ile Krediyi 180 ay vade ve %0,99 faiz oranı ile kullandırıyor. Banka bu kredi için 3 ay erteleme imkanı da sunuyor.

Örnek Ödeme Tablosu

Hesaplı Evim Konut Kredisi  
Kredi Tutarı (TL)Kredi Vadesi(Ay)Aylık Faiz Oranı* (%)Tahsis Ücreti (TL)Taksit Tutarı (TL)Diğer Masraflar**(TL)Yıllık Maliyet Oranı (%)
100.0001800,995001.192,46955,7612,6927

Ziraat Bankası konut kredisi hesaplama

İkinci el veya sıfır konut almak isteyenler için Ziraat Bankası, Konut Kredisi Hesaplama Aracı sayesinde hesaplamanızı hızlıca yapabilirsiniz. Konut Kredisi Hesaplama Aracı sayesinde , almak istediğiniz kredi türünü seçerek, kredi tutarı, ödeme sıklığı, vade, faiz oranını kendiniz belirleyip ödeme planını oluşturabilirsiniz. Banka, özel kampanyalarından faydalanmak isteyenleri ise şubeler üzerinden başvuru yapmasını öneriyor. Banka, Çalışanın artısı konut kredisi, Emeklinin artısı konut kredisi, Konut Kredisi, Konut ürün paketi ve TOKİ sosyal konutlar için kredi imkanı sunan özel hesaplama aracı ile kredinizi anında hesaplama imkanı sunuyor.

ziraat bankası 2020 0.79 konut kredisi hesaplaması

Vakıfbank konut kredisi hesaplama aracı

Sarı Panjur ev kredisi ile tanınan Vakıfbank, pek çok seçenek sunarak konut kredisi imkanları en fazla olan kamu bankalarından biri. Banka, 180 aya kadar uygun faiz oranları ile Sarı Panjur konut kredisi kullandırırken, 0.79 faiz oranı ile sıfır konut, enflasyona endeksli kredi, kentsel dönüşüm kredisi, Oyak üyelerine, TSK personeline özel konut kredisi sunuyor. Banka ayrıca ikisi bir arada Sarı Panjur konut kredisi ile çevre dostu konut kredisi veriyor. 

Vakıfbank sıfır konut kredisi için örnek hesaplaması

Konut üreticisi müteahhit veya yüklenici firma tarafından ilk kez satışa konu edilen sıfır konutlardan satın alacak müşterilerine özel olarak 1.000.000 TL’ye kadar 0,79% , 1.000.001 TL ve üzerinde olan talepler için 0,99% faiz oranları ve 180 aya varan vadelerle imkan sunuluyor.


2020 vakıfbank sıfır konut kredisi hesaplaması 0.79 konut kredisi faiz oranı ile
 
Sosyal medya hesaplarımızı takip edin!

EmlakPencerem.com sosyal medya hesaplarını takip ederek anında bildirim alabilir, emlak sektörüne ilişkin en son haberleri öğrenebilirsiniz.

Hatice Kolçak'ı takip etmek için Tıklayın.

Facebook hesabımızı takip etmek için tıklayın.

YouTube kanalımızı takip etmek için tıklayın

Twitter hesabımızı takip etmek için tıklayın.

Linkedin sayfamızı takip etmek için Tıklayın.

Pinterest sayfamızı takip etmek için Tıklayın.

YORUMLAR

  • 0 Yorum