Ev sahibi olmak isteyen 12 bin kişi "Konut hesabı"na...

Ev sahibi olmak isteyen 12 bin kişi "Konut hesabı"na başvurdu

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'nca dar gelirli olan vatandaşların ev sahibi olmaları için düzenlenen proje çerçevesinde 12 bin kişi tarafından başvuru yapıldığı öğrenildi.

10 Temmuz 2017 - 11:35

Bakanlık aracılıyla Türkiye genelinde başlatılan konut hesabı projesi ile alakalı ilk veriler belli oldu. BUna göre, Dar gelirliye konut yardımı çerçevesinde şimdiye kadar toplamda 12 bin başvuru yapıldığı kaydedildi.

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 10 Temmuz 2017 - İstanbul

Türkiye'de her kesimin ev sahibi olabilmesi için hükümet tarafındna büyük desteklerle başlatılan konut hesabı'nda başvuru rakamları açıklandı. 

Hükümet tarafından özellikle dar gelirli vatandaşları kapsayan ve herkesin ev sahibi olabilmesi için 2016 yılı itibarıyla başlattığı 'konut hesabı' uygulamasına yoğun ilgi sürüyor. 

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'nca organize edilen ve hükümetin büyük destek verdiği konut hesabı için bugüne kadar yapılan başvburular ile alakalı olarak ilk rakamlar açıklandı. Ağustos 2016'dan bu yana süren başvurulara göre yaklaşık 12 bin kişi konut hesabı için 13 farklı banka aracılığı ile başvurda bulunduğu öğrenildi.

2016'da başlatılan konut hesabı, Ev sahibi olma hayali olan özellikle dar gelirli vatandaşlara büyük kolaylıklar sunuyor. Konut hesabına 5 yıl boyunca düzenli ödeme yapmaları halinde devletten 16 bin liralık yardım alabilecekler. Önümüzdeki dönemde vatandaşların daha fazla başvuru yapacağı ön görülüyor. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..