Eximbank yurt dışı müteahhitlerini destekleyecek

Eximbank önemli bir karara imza attı. Yapılan açıklamada, "kur riskine karşı korunmayan ya da sigorta yapmayan şirketleri Eximbank artık desteklemeyecek" denilirken, yurt dışında inşaat ve proje yapan müteahhit firmalara desteklerini arttıracaklarını açıkladı.

Eximbank yurt dışı müteahhitlerini destekleyecek
Editör: Hakan A.
22 Ekim 2018 - 07:52

Türkiye genelinde önemli destekler sununan Eximbank radikal bir karar alarak kur riskine karşı korunmayan şirketlere destek vermeyeceğini duyurdu. Diğer taraftan Eximbank tarafından yurt dışında inbşaat ve müteahhitlik hizmeti veren, proje yapan firmalara da desteklerini arttıracak.

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi - 22 Ekim 2018 - İstanbul


Türkiye İhracat Kredi Bankası AŞ (Türk Eximbank) Genel Müdürü Adnan Yıldırım, kur riskine karşı korunmayan şirketler ile alakalı olarak radikal karar aldıklarını söyleyerek bundan böyle desteklemeyeceklerini açıkladı.

Konuyla alakalı önemli açıklamalarda bulunan Türk Eximbank Genel Müdürü Adnan Yıldırım, "Eninde sonunda 'kur riskine karşı korunmayan ya da sigorta yapmayan şirketleri Eximbank artık desteklemeyecek' fikrini yapmamız lazım. Henüz burada bir adım atmadık ama çalışıyoruz. Bundan sonraki toplantılarda bunu biraz daha dillendireceğiz" ifadelerini kullandı.

Yurt dışı müteahhitlerine destek!

İnşaat sektöründe yurt dışı hizmet veren müteahhitlere destek sağlanacak. Türk Eximbank yeni dönemde, ihracatçılar dışında yurt dışı müteahhitlik projesi yapan ve döviz kazandırıcı faaliyet yürüten firmalara, bugün verdikleri dışında tüm ilave ürün beklentilerini karşılanması amacıyla desteği arttıracak.

YORUMLAR

  • 0 Yorum