Eylül ayı başında konut kredisi için kredi faiz oranları güncellendi! Halkbank, Vakıfbank, Ziraat Bankası konut kredisi faizleri yükseldi mi?

Konut almak isteyenler için Eylül ayı kredi faizleri ne durumda? Hangi kamu bankası, yüzde kaç faizle, ne kadar konut kredisi kullandırıyor? Konutta talep Eylül ayı ile birlikte yeniden oluşuyor. Kredi faizleri ise banka bazında merak ediliyor. Peki bugün konut almak için ne kadar faiz ödemek zorundasınız? En uygun konut kredisi arayanlar için Kamu bankalarından konut kredisi alacaklar dikkat! Faizleri görmek isteyenler için güncellenen oranlar ve en son rakamlar haberimizde.

Eylül ayı başında konut kredisi için kredi faiz oranları güncellendi! Halkbank, Vakıfbank, Ziraat Bankası konut kredisi faizleri yükseldi mi?
Editör: Hakan A.
02 Eylül 2020 - 08:18 - Güncelleme: 02 Eylül 2020 - 08:20
Kamu bankalarının güncel faiz rakamları yakından izleniyor. Konut kredisi faiz oranların en uygun, en ucuz rakamlar e şartları hangi bankaların sunduğu konusu oldukça önemli. Haziran, Temmuz ve kısmen Ağustos ayı bankalar ve ev almak isteyenler tarafından yoğun ve satışı bol aylar olarak öne çıktı. 3 ayda satılan konut miktarı rekorlar kırdı. Eylül ayı başladı. Eylül ayında konut kredisi faiz oranları son durumu yakından takip ediliyor. Peki kamu bankaları konut krredisinde faiz yükseltmesi mi yaptı? Eylül ayının ilk günlerde konut kredisi faiz oranları araştırması yapanlar için en uygun seçenekli kredi faizlerini haberimizden inceleyebilirsiniz.

Emlak Pencerem / Konut Kredisi Haberleri - 2 Eylül 2020 - İstanbul


Konut satışlarında artan grafikler, geride bıraktığımız Ağustos ayı içinde devame decek mi? Henüz Ağustos ayı konut satış rakamları açıklanmasa da, şimdilik beklenen son iki aydan satılanlardan daha düşük rakamlar bekleniyor. Eylül ayı hızlı başladı. Bankalar faiz artırımını başlattığı Ağustos ayı sonrasında Eylül ayı kredi faizleri merakla izleniyor. Özellikle kamu bankalarında en uygun konut kredisi faizlerinde seviyeler ne durumda vatandaş yakından takip ediyor.

Ev hayali kuran ve Haziran, Temmuz hatta Ağustos ayını kaçıranlar için yeni ay Elül. Eylülde ev almayı planlayanlar için sıfır kopnut kredisi faiz oranları ile ikinci el konut kredisi faiz oranları oldukça önemli henüz ayın başındayız ancak kredi faizleri Halkbank, Ziraat Bankası ile Vakıfbank gibi kamu bankalarında hareket halinde. Kredi faiz oranları yükselişini sürdürüyor mu sorusu sürekli sorulurken, kamu bankaları şartlarında güncelleme yapmaya devam ediyor.


Konut kredisi faizlerinde kamu bankalarının oranları ne kadar?

En fazla tercih edilen ikinci el konutlarda ve sıfır konutlarda kullandırılacak kredi faiz oranları kamu bankaları için önemli. Vatandaş daha çok Halkbank konut kredisi faizlerini, Vakfıfbank sarı panjur konut kredisi faizlerini ve Ziraat Bankası tarafından müşterilerine sunulan kredi faizlerini araştırıyor. Devlet destekli kredilerde kamu bankaları önemli rol oynuyor. Vatandaşı fonlamada en fazla tercih edilen bankalar kamu bankaları. Ancak Temmuz ayı sonunda 3 kamu bankası konut kredisi faiz oanlarını yükseltti. Aynı zamanda tüketici kredisi, ihtiyaç kredisi ve taşıt kredisi faizlerini de yükselten kamu bankaları, özel bankaları da tetikledi. 0,59-0,64-0,79 ve üstünde konut kredisi faizleri şimdilik hayal oldu diyebiliriz. Ev alamayanlar için kamu bankalarının uygun faiz avantajı kaçtı. Yeniden aynı oranlarda kredi faizlerinin gelmesi zaman alacak. Uzman yorumları ise uzunca bir süre fırsat oranlarda kredi kullandırmak zor olacak.

Eylül'de konut kredisi faizleri başta kamu bankaları olmak üzere özel bankalarda ne durumda? Özel bankaların uyguladığı güncel kredi faizleri ile 3 kamu bankasının faiz oranları Eylül itibarıyla güncellendi.

Ev hayali kuranlar için Eylül ayı başında güncellenen konut kredisi güncel faiz oranları banka banka şu şekilde oldu.

Ziraat Bankası konut kredisi kullanmak isteyenler;

150 Bin TL konut kredisini Ziraat bankası üzerinden kullanmak isteyen vatandaş 1.09 güncel faiz oranı ile 180 ay vade için aylık ne kadar ödeyecek?
  • Taksit Tutarı: 1.905,77 TL
  • Faiz Oranı: % 1,09
  • Yıllık Maliyet Oranı: % 14.1246

Halkbank konut kredisi kullanmak isteyenler;


250 Bin TL kredi ile yeni evini almak isteyen Halkbank müşterisi, 120 ay vade için aylık yüzde 0.99 faiz oranı ile kredisini kullanarak ödemeye hemen başlayabilir. 
  • AYLIK ÖDEMENİZ 3.569,45 (TL)
  • TOPLAM GERİ ÖDEMENİZ 428.334,00 (TL)
  • FAİZ ORANI %0,99

Vakıfbank sarı panjur kredi faizlerinden faydalanmak isteyenler;

Faiz Oranı Tablosu

Kredi AdıVade (Aylık)Faiz Oranı (Aylık)***Kredi Tahsis Ücreti
SarıPanjur 2. El Konut Kredisi03-120%1,05Kredi Tutarı Üzerinden %0.5
 

*SarıPanjur 2. El Konut Kredisi kampanyası kapsamında uygulanan %1,05 faiz oranı azami 1.000.000 TL 120 ay vadeye kadar geçerlidir.


YORUMLAR

  • 0 Yorum