Facebook A'dan Z'ye tasarımını yeniledi

Facebook yeni tasarımı ile yayında... Sosyal medya devi Facebook, tüm tasarımını yenileyerek yeni bir arayüze kavuştu.

Facebook A'dan Z'ye tasarımını yeniledi
Editör: Hakan A.
11 Nisan 2020 - 12:04

Dünyanın en büyük sosyal medya ağı olarak kabul edilen Facebook, 2020 yılının en büyük yeniliğini tasarımında gerçekleştirdi. Facebook A'dan Z'ye tasarımını yenileyerek kullanıcılarının hizmetine sunmaya başladı.

Karaşık bir yapı ile algoritması bulunan, veri gizliliği ile alakalı sık sık eleştirilen ve gündemde olan Facebook tasarım değişikliğine gitti. Facebook ana sayfası başta olmak üzere, tüm profil sayfaları, sayfa ve grupların tasarımlarını radikal kararla değiştirdi.

Dünya üzerinde kullanıcısı olmayan bölge bulunmayan, dijital para işini zorlayan, seçimlere hile karıştırması ile gündemden düşmeyen, veri gizliliği ihlalleri ile para cezaları alan, sayfalarda kısıtlı kitlelere post paylaşımı yaptıran, sıkça algoritma değiştiren sosyal medya devi facebook nihayet tasarımını yeniledi. Facebook yeni tasarımı seçilen kişilere uygulanmaya başladı. Facebook tarafından gönderilen yeni tasarımı deneyebilirsiniz yazısı sonrasında kullanıcılar yeni arayüzlere geçebiliyor. 

Facebook kurulduğu günden bu yana aynı tasarım üzerinden kullanıcılarına hizmet verirken, uzun süredir üzerinde çalışılan yeni tasarıma sahip ara yüzlerini devreye almaya başladı. Böylece Facebook masaüstü ve mobil sürümlerinde yeni tasarım için kullanıcı geçişleri başlamış oldu.facebook yeni tasarım

YORUMLAR

  • 0 Yorum