Reklamı Geç
Facebook’tan kandırılan 16 yaşındaki liseli kız böyle bulundu

Facebook’tan kandırılan 16 yaşındaki liseli kız böyle bulundu

Sosyal medya hesabı Facebook'tan 25 yıl önceki fotoğrafını kullanarak 43 yaşında olan bir adamın 16 yaşındaki liseli kızı kandırarak kaçırması sonrasında yürütülen operasyonlarda liseli kız bulundu.

08 Kasım 2016 - 07:54

Sosyal medya kullanımı tehlikeli boyutlarla devam ederek, bu siteleri pis emelleri için kullanan şahısların her yeni gün yeni oyunları deşifre olmaya devam ediyor.

Bundan tam 25 yıl önceki gençlik fotoğraflarını kullanarak kandırdığı liseli 16 yaşında olan N.T'yi facebook üzerinden kandırıp kaçıran 43 yaşındaki B.Ç. isimli kişi polisin iz sürmesiyle yakayı ele verdi. 16 yaşındaki genç kızı kandırmak suretiyle kaçıran ve artık seni ailen kabul etmez diyerek 43 yaşında olan B.Ç. tarafından kaçırılan lise öğrencisi 16 yaşındaki N.N.T., polis tarafından yapılan sıkı araştırmalar sonucunda izi Kütahya’da bulundu. 

İzmir iline bağlı Bornova'da bir lişsede okuyan 16 yaşındaki N.T. isimli genç kızın facebook sayfasından tanıştığı 43 yaşında olan adam adeta kabusu oldu. Pis emelerini harekete geçirmek isteyen 43 yaşındaki kişi, 25yıl öncesine ait fotoğraflarını profilinde kullanarak kendini genç gibi gösterip, liseli kızın peşine düştü. B.Ç. ile mesajlaşmaya başlayan ardından telefonla görüşmelrle ilk buluşma N.N.T. uzun süre mesajlaşıp telefonla görüştüğü B.Ç. ile 25 Ekim tarihinde görüştü. Genç kızın arkadaşları tarafından aileye verdiği bilgiye göre, N.N.T., okul çıkışı kendisini bekleyen B.Ç.’nin fotoğraflarındakinden farklı ve daha yaşlı olduğunu görünce dönmek istemesi işe yaramadı ve yalanı ortaya çıkan B.Ç., bu kez kolundan tuttuğu talihsiz kızı konuşacaklarını söyleyip uzaklaştırdı, ardından da genç kızı güpegündüz okul nünden kaçırdığı iddia edildi. 

Evine gitmeyen genç kızın ailesi ise durumu hemen polise bildirdi ve gerekli işlemlerin başlamasıyla hızlı takip ve araştırmalara başlandı.Yapılan araştırmalar sonucu genç kızın izine Kütahya'da rastlandı. Genç kız ekipler tarafından ailesine getirilerek teslim edilirken, yalan dolanla kız kaçıran B.Ç. isimli şahısın adliyeye sevk edildiği gelen haberler arasında.

Kaynak : Türkiye Gazetesi / DHA

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..