Faizlerde Büyük Tırmanış. Konut, Taşıt ve İhtiyaç Kredisi Kullanacaklar DİKKAT!

Hatice Kolçak'tan faiz artış uyarısı! Merkez Bankası'nın 475 baz puanlık faiz artışı ile konut kredisi, taşıt ve ihtiyaç kredi faiz oranları nasıl etkilendi?

Faizlerde Büyük Tırmanış. Konut, Taşıt ve İhtiyaç Kredisi Kullanacaklar DİKKAT!
Editör: Hakan A.
20 Kasım 2020 - 15:44
Ekonomideki ılımlı hava Merkez Bankası'nın faiz artırımı ile devam ediyor. Dün yaşanan faiz artışı ile birlikte piyasaya sıcak para girişleri hızlanırken, bugün gelen açıklamlar ile adeta bir bahar havası esiyor. TCMB faiz kararı ile başlayan olumlu hava piyasalarda ilgiyle takip edilirken, kredi kullanacaklar için yüksek faiz oranlarına yenisi ekleneceği ön görülüyor. Kredi Faizleri artacak mı?

Emlak Pencerem / EKONOMİ Haberleri Merkezi - 20 Kasım 2020 - İstanbul


Ekonomide yaşanan olumlu gelişmeler piyasalara hızla yansımaya başlarken, EmlakPencerem.com Genel Yayın Yönetmeni Hatice Kolçak, yaşanan gelişmeleri yeni videosunda youtube kanalında değerlendirdi.

Türkiye ekonomisinde son yılların en hareketli zamanları sürerken, dolar ve euro cephesinde düşüşler hızlanırken, Borsa İstanbul'da kırılan tarihi rekor dikkat çekti. Piyasaların rahatlamasıyla beraber yabancı yatırımcı sıcak parayla giriş yapmaya başlamış durumda. Piyasalarda kredi faiz oranlarıda yakından izleniyor. Son gelişmeler ışığında güncel konut, taşıt ve ihtiyaç kredilerinde artışlar olduğu gelen bilgiler arasında.

BUGÜN İTİBARİYLE KREDİ FAİZLERİ YÜKSELİŞE GEÇTİ

Banka cephesinde konut başta olmak üzere, ihtiyaç ve taşıt kredilerinde bankalar güncellemeler yapmaya başladı. Merkez Bankası ile aynı oranda arttırmayan bankalar, tüm kredi faizlerinde 1-2 puanlık artışlar yaptı. Kamu bankaları ve özel bankalar gelecek haftaya daha yüksek faiz oranlarıyla müşterilerine hizmet vermeye devame decek.

KISITLAMALAR, YENİ BİR KARANTİNAYI GETİRİR Mİ?

Faizlerin düşmeyeceği yükseleceği dönemin başladığı şu günlerde gelen kısıtlamalar nedeniyle ekonomide bazı alanlar endişeli. Pek çok yer alınan kararlar nedeniyle kapanacak. Yakın dönemde büyük bir kapanma olur mu, olmaz mı gelecek günlerde vaka sayılarıyla bu durum netleşecek.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum