Faruk Akbal: "Yabancıya satışta artık kısa vadede 10 milyar dolarlık satış mümkün"

Yabancıya konut satışında rekor beklentisi getiren Türk Vatandaşlığında yapılan indirim sonrası bir açıklama da Fuzul Grup Yönetim Kurulu Üyesi Akbal'dan Geldi, Faruk Akbal, yapılan düzenlemeye ilişkin "Yabancıya satışta artık kısa vadede 10 milyar dolarlık satış mümkün" dedi.

Faruk Akbal: "Yabancıya satışta artık kısa vadede 10 milyar dolarlık satış mümkün"
Editör: Hakan A.
19 Eylül 2018 - 12:54 - Güncelleme: 19 Eylül 2018 - 13:00

Türk vatandaşlığı için bu sabah Resmi Gazete ile açıklanan gayrimenkul alım limitinin 250 Bin USD'ye indirilmesi kapsamında önemli açıklamalar gelmeye devam ediyor. 

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi - 18 Eylül 2018 - İstanbul

Fuzul Grup Yönetim Kurulu Üyesi ve Nevita Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Akbal:

Yabancıya satışta artık kısa vadede 10 milyar dolarlık satış mümkün
Türkiye, bölgesel ve konjonktürel gelişmeler bir kenara bırakıldığında coğrafi olarak ne denli stratejik bir konumda hepimiz biliyoruz. Son bir kaç yıldır etrafımızda yaşanan tüm olumsuz gelişmelere rağmen yabancıya konut satışı her sene rekor kırmaya devam etti. Geçen sene 4,6 milyar dolarlık konutu yabancıya sattık. Bu sene ilk 8 ay itibariyle geçen seneye kıyasla yüzde 38 daha fazla konut satıldı. İlk 8 ayda tutar 3 milyar dolara yaklaşmış durumda. Hükümetimizin aldığı yabancıya konut teşviğinde 1 milyon dolar sınırının 250 bin dolara çekilmesi kararı, hem 2 milyon insanı istihdam eden inşaat sektörünü hareketlendirecek hem de yabancıya konut satış tutarını 4-5 milyar dolarlardan 10 milyar dolarlara sıçratacak. Bu sene bildiğiniz üzere toplam konut satışında geçen sene ile başabaş gidiyoruz. Yabancıya konut satışının pozitif etkisi ile bu sene sektör yeni bir rekor kırabilir.

Karar bu sabah yayımlandı. İlgili karar kapsamında ayrıntıları buradan öğrenebilirsiniz. 

250 Bin Dolar/TL karşılığı gayrimenkul sertifikası alana Türk Vatandaşlığı

YORUMLAR

  • 0 Yorum