FED faiz kararı sonrası gözler TCMB faiz kararına odaklandı

ABD Merkez Bankası FED faiz kararını açıklarken Türkiye'de ise gözler bir anda TCMB faiz kararına çevrildi. Peki beklentiler ne yönde, Merkez Bankası Başkanı Ağbal faiz artırımı yapacak mı?

FED faiz kararı sonrası gözler TCMB faiz kararına odaklandı
Editör: Hakan A.
18 Mart 2021 - 08:15
Ekonomi piyasalarında gözler bugün açıklanacak Merkez Bankası faiz kararına odaklandı. FED faz kararı ile Global çapta takip edilen faiz kararı sonrasında bu kez gözler TCMB'nin PPK toplantısına çevrildi. Uzmanlar ise en kötü 100 baz puanlık artış bekliyor. TCMB Başkanı Ağbal faiz artırımı yapacak mı merak ediliyor. Kritik bekleyiş sürüyor.

Emlak Pencerem - Ekonomi Haberleri  - 18 Mart 2021 - İstanbul


ABD Merkez Bankası'nın (Fed) beklenen faiz kararının açıklanmasıyla birlikte ekonomide gözler bir anda Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası (TCMB) faiz kararına çevrilmiş durumda. FED faiz açıklamasında beklentiler dahilinde politika faizini değiştirmeyerek yüzde 0-0,25 aralığında sabit bıraktığını duyurdu.

PPK TOPLANTISI BUGÜN


Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası Para Politikaları Kurulu (PPK) toplantısı bugün TCMB Başkanı Naci Ağbal başkanlığında toplanacak. Türkiye ekonomisi için önemli faiz kararı saat 14:00'da açıklanacak. Uzman isimler faiz faiz kararı geleceği yönünde minimum 100 baz puanlık bir artışın olabileceğine işaret ediyor.

FAİZ KARARI PAS GEÇEBİLİR

Ekonomide yaşanan gelişmeler ışığında faiz artışı bekleyenlerin aksine TCMB'nin faiz artışı yapmayacağını açıklayan isimlerde bulunuyor. 

Kritik faiz kararı.. Merkez Bankası ve FED dolar/TL ne olur? Altın nereye gider?

Uzman isim Hatice Kolçak, TCMB faiz kararı öncesi beklentileri açıkladı.

 

ŞUBAT AYINDA ARTIŞ YAPILMAMIŞTI

TCMB Başkanı Naci Ağbal, PPK toplantısının peşinden faiz kararını duyurdu. 18 Şubat 2021 Tarihli PPK Kararı: 1 hafta vadeli repo ihale faiz oranı sabit tutulmuştu.

Merkez Bankası Başkanı Ağbal'dan faiz açıklaması


YORUMLAR

  • 0 Yorum