Fenerbahçe Kalamış Yat Limanı işletme hakkı 40 yıl süreyle satılacak

Özelleştirme İdaresi Başkanlığı İstanbul Kadıköy Fenerbahçe Yat Limanını 40 yıl boyunca işletme hakkını satmak için ihale açtı. Kalamış Marina ihalesine katılmak isteyenler için ihale ayrıntıları belli oldu.

Fenerbahçe Kalamış Yat Limanı işletme hakkı 40 yıl süreyle satılacak
Editör: Hakan A.
27 Mart 2021 - 15:37 - Güncelleme: 27 Mart 2021 - 15:40
Özelleştirme İdaresi Başkanlığı (ÖİB) İstanbul'un en önemli yat limanlarından biri olan Fenerbahçe Kalamış Marina'nın özelleştirilmesi için çalışma başlattı. 

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi - 27 Mart 2021 - İstanbul


İstanubl'da Kadıköy ilçesi sınırları içerisinde Fenerbahçe Kalamış Yat Limanı ile alakalı son dakika gelişmesi yaşanıyor. Kalamış Marina özelleştirilmesi amacıyla resmen düğmeye basıldı. Söz konusu özelleştirme 40 yıllık kiralamayı kapsıyor. 

Konuyla ilgili Resmi Gazete'de yer alan ilana göre Kadıköy ilçesinde yer alan İstanbul'un yoğun yat limanlarından birisi olan Kalamış Marina için özelleştirme çalışması başlatıldı. İhale tarihi ve süreci hakkında ayrıntıların paylaşıldığı ilanda 30 Milyon teminat bedelini yatıran herkes veya ortak girişim grupları 7 Temmuz 2021 tarihine kadar tekliflerini verebilecekler.


Bu sabah Resmi Gazete ile duyurulan ve özelleştirilecek yerler listesinde yer alan Kadıköy Fenerbahçe Kalamış Yat Limanı 40 yıl süreyle yeni işletmecisine özelleştirme yoluyla kiralanacak. Söz konusu özelleştirme kapsamında 40 yıl boyunca Kalamış Marina'nın yeni sahibi belirlenecek. Dev yat limanının bir ucu Kalamış'ta diğer ucu ise Fenerbahçe burnuna kadar uzamakta. İstanbul'da yoğunluğu en yüksek yat limanlarından biri olarak bilinen Kalamış Marina için istenilen geçici teminat bedeli ise 30 Milyon TL olarak açıklandı.

fenerbahçe yat limanı özelleştirme ihalesi

Tekliflerin, İhale Şartnamesinde belirtilen hususlar dikkate alınarak hazırlanıp, en geç son teklif verme tarihi 07/07/2021 saat 17:00’ye kadar üzerinde “FENERBAHÇE-KALAMIŞ YAT LİMANI İHALESİ İÇİN TEKLİFTİR – GİZLİ” ibaresi bulunan kapalı bir zarf içerisinde İdare’nin aşağıda belirtilen adresine elden teslim edilmesi gerekmektedir. Son teklif verme tarih ve saatinden sonra İdare’ye verilecek teklifler değerlendirmeye alınmayacaktır.

İhale, birden fazla teklif sahibinden kapalı zarf içerisinde teklif almak ve görüşmeler yapmak suretiyle “pazarlık usulü” ile gerçekleştirilecektir. ihale, pazarlık görüşmesine devam edilen teklif sahiplerinin katılımı ile yapılacak açık artırma suretiyle sonuçlandırılacaktır.

İstanbul'un güzide ilçelerinden Kadıköy ilçesine bağlı Fenerbahçe ve Kalamış bölgelerine hakim Yat Limanı (Marina) halen Türkiye Denizcilik İşletmeleri AŞ'ye ait durumda.  "Fenerbahçe-Kalamış Yat Limanı" toplamda 40 yıl süreyle "işletme hakkının verilmesi" yöntemiyle özelleştirilme ihalesi 7 Temmuz 2021'de düzenlenecek.


YORUMLAR

  • 0 Yorum