Reklamı Geç
Feshane’de ki Gümüşhane Tanıtım Günlerine Kadir Topbaş...

Feshane'de ki Gümüşhane Tanıtım Günlerine Kadir Topbaş ziyareti

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İstanbul Eyüp ilçesinde Feshane’de bu sene 5’ncisi düzenlenen Gümüşhane Tanıtım Günleri etkinliğine katıldı.

11 Mayıs 2014 - 14:08 - Güncelleme: 16 Ekim 2016 - 16:00

Feshane Beynelmilel Fuar Kurultay ve Kültür Merkezi’nde 5’ncisi tertip eden ve açılışı geçtiğimiz Perşembe günü yapılan etkinliği bugün de İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş gezdi.

İstanbul Gümüşhane Dernekleri Federasyonu, Gümüşhane Valiliği ve Gümüşhane Belediyesi’nin ortaklaşa tertip ettiği etkinlikte Gümüşhane ilinin yerel tatları tüm İstanbulluların beğenisine sunuldu.

Etkinliği gezen Başkan Kadir Topbaş, Gümüşhaneli pek çok arkadaşının bulunduğunu ve mesai arkadaşlarından bazılarının da Gümüşhaneli olduğunu söyledi.

Bu tür organizasyonların ananesel damak tatlarımızı yaşatması hesabına ehemmiyetli bir görevi yerine getirdiğini ifade eden Başkan Topbaş, “Anadolu’dan İstanbul’a göçmüş pek çok ailenin geçmişlerinin unutmamaları hesabına bunları çocuklarına yansıtmaları da çok ehemmiyetli. Zira Türkiye kıta özelliği gösteriyor. Değişik renkleri değişik desenleri bünyesinde sulh ve mutluluk içinde barındırabiliyor” dedi.

Başkan Topbaş stantları gezerek yöresel tatlardan tattı ve alışverişte yaptı. Ayrı olarak Başkan Topbaş etkinliği gezen yurttaşlara pestil – köme, Kürtün ekmeği, ikram ederek anı resimi da çektirdi.

Eyüp Feshane’de bu yıl 5’ncisi yapılan Gümüşhane Tanıtım Günleri etkinliği Pazar akşamına kadar İstanbulluların ziyaretine açık olacak.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..