Feshane’de başlayan Rize tanıtım günleri kaç gün sürecek

Feshane'de başlayan Rize tanıtım günleri kaç gün sürecek

Feshane'de Rize günleri çok renli başladı, kaç gün sürecek ne zaman sona erecek.Rize Tanıtım günleri kapsamında Türkçe, Kürtçe, İngilizce ve Lazca pankartlar hazırlandı.

27 Mart 2015 - 06:29 - Güncelleme: 16 Ekim 2016 - 16:02

Feshane'de Rize günleri çok renli başladı, kaç gün sürecek ne zaman bitecek. Tanıtım günleri için Türkçe, Kürtçe, İngilizce ve Lazca pankartlar hazırlandı.

 Feshane'de gerçekleştirilen Rize Tanıtım Günleri'nin açılışı kapsamında, Rize Valisi Ersin Yazıcı, Belediye Başkanı Reşat Kasap, AK Parti İstanbul Milletvekili Metin Külünk ile Rize'nin belediye başkanları, kaymakamları ve çok sayıda vatandaş katılımda bulundukları kaydedildi...

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'IN MAKETİNE BÜYÜK İLGİ VE ALAKA

Horon gösterisi ve tulum dinletilerinin sunulduğu açılış töreninde, Rize'nin her ilçesi kendine özgü değerleriyle standlardaki yerini aldı. En çok ilgiyi gören standlardan biri de, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın memleketi Güneysu Belediyesinin standı oldu. Erdoğan'ın maketinin olduğu standa gelen vatandaşlar maketle fotoğraf çektirdi.

Cumhurbaşkanı'nın boyunda hazırlanan makete, kimi vatandaşlar bu maketle fotoğraf çektirmenin Cumhurbaşkanı ile fotoğraf çektirmek kadar mühim olduğunu söylerken,kimi vatandaşlar da aslının yerini tutmadığını ifade etti.

FOTOĞRAFTAN, EVLERİNİ BULMA YARIŞI

Stantta bulunan Güneysu'nun dev fotoğrafı da oldukça büyük alaka gördü. Vatandaşlar, fotoğrafı inceleyerek köydeki evlerini bulmaya çalıştı. Kimi vatandaşlar da Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın baba evini bulmak için gayret gösterdi.

Açılışın hemen peşinden, sanatçıların seslendirdiği "atma türküler" eşliğinde eğlenen vatandaşlara çok sayıda firma ve dernek tarafından yöresel lezzetler sunuldu.

Açılışta bir konuşma yapan Rize Valisi Ersin Yazıcı, İstanbul'un stresinden kurtulmak isteyenleri Rize'ye davet etti.

Rize kültürüne ait giyecek, yiyecek ve hediyelik eşyaların tarafı sıra, atmacalar ile doldurulmuş hayvanlar da sergilenen objeler arasında yerini aldı.

Rize Tanıtım Günleri pazar gününe kadar ziyaret edilebilecek.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..