Fi Yapı’nın patronu Fikret İnan tahliye edildi

Fi Yapı'nın patronu Fikret İnan tahliye edildi

FETÖ soruşturması kapsamında terör örgütüne finansal destek sağladığı gerekçesiyle tutuklanan ünlü iş adamı Fi Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Fikret İnan mahkeme kararıyla tahliye edildi.

24 Kasım 2016 - 11:41 - Güncelleme: 24 Kasım 2016 - 12:04

Fethullahçı Terör Örgütü FETÖ yapılanması kapsamında finans desteği sağladığı gerekçesiyle tutuklanan ünlü iş adamı Fikret İnan ile alakalı sıcak gelişme yaşanıyor.

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 26 Kasım 2016 - İstanbul

Fi Yapı'nın patronu şirketin Yönetim Kurulu Başkanı Fikret İnan için mahkeme tahliye kararı verdi.

Konuya ilişkin edinilen son dakika bilgiye göre, FETÖ/PDY'ye maddi destek sağladıkları iddiasıyla devam eden soruşturmalar dahilinde tutuklu bulunan Fi Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Fikret İnan'ın da aralarında bulunduğu toplam 11 kişi için tahliye kararı verildiği öğrenildi.

Adli kontrol hükümleri gereği tahliyelerine karar verilen isimlerden Fi Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Fikret İnan, Veli Tan Kiriş, Rebii Metin Görgeç ve İsmail Aksoy'un üzerlerine atılı suçun vasıf ve mahiyeti, dosyadaki delil durumu, tutuklamanın tedbir oluşu, suç vasfının değişme ihtimali ve tutuklamayla umulan faydanın adli kontrol tedbiri ile sağlanabileceği gerekçeleriyle tahliye edildikleri gelen bilgiler arasında. Fikret inan 26 Ağustos tarihinde soruşturma kapsamında mahkemeye teslim olarak tutuklanmıştı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..