Fikirtepe’de sorunlu adalara Teknik Yapı talip

Fikirtepe'de sorunlu adalara Teknik Yapı talip

Fikirtepe kentsel dönüşümü hızla ilerlerken, bölgenin en büyük projelerinden birine imza atan Teknik Yapı, sorunlu adalarda çözüm olarak araya girebileceğini duyurdu. Nazmi Durbakayım, Fikirtepe'de sözleşmesi yüzde 25’in altında kalan adalara talip olacağız dedi.

06 Ocak 2017 - 09:01 - Güncelleme: 06 Ocak 2017 - 12:08

Teknik Yapı, Kadıköy Fikirtepe'de yeni tekliflere hazır. Nazmi Durbakayım, Fikirtepe'ye umut verdi, vatandaş seçeneksiz değil vurgusu yaptı, bazı adalara girebiliriz dedi.

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 6 Ocak 2017 - İstanbul

İstanbul'un en büyük kentsel dönüşüm ve proje alanlarından biri olan Kadıköy Fikirtepe bölgesinde yaşanan sorunlar, çözüme kavuşamayan inşaat projelerinin syaısı azımsanmayacak kadar çok.. Son olarak Çevre ve Şehircilik Bakanlığı bizzat sahaya inerek sorunlu projelere çözüm aramak için kolları sıvayıp arabuluculuk yapmaya başlamıştı. Yaşanan bu olumlu gelişmeler sayesinde bazı adalarda sorunlar çözüm yoluna girdi, projeleri yeni müteahhitler devralmaya başlamıştı.

Bölgenin ünlü marka projelerinden biri olan Teknik Yapı, Fikirtepe'deki bazı sorunlu adalarda devir alabileceği yönünde yeşil ışık yaktı. Konuya ilişkin açıklama şirket tarafından yapılan yemekte basına bizzat Nazmi Durbakayım tarafından duyuruldu. 

Fikirtepe dönüşümünde yıllardır çözüm üretilemeyen tıkanan bazı adalarda sahaya inen Çevre Bakanlığı’nın hemen peşinden bölgede önemli proje ve girişimlere el atan Teknik Yapı da sözleşmesi yüzde 25’in altında kalan adalara talip olabileceğini duyurdu. Bölgede yaşanan son gelişmeleri emlak medyasıyla paylaşan Teknik Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Nazmi Durbakayım, bölgede halen süren, 57 yapı adasının 35’inde dönüşümün sürdüğünü, 15 adanın ise sorunlu olduğunu kaydetti. Bölgede 5 adada toplamda 4 bine yakın konut inşa edeceklerinin altını çizdi. 

Fikirtepe'de kapsamlı yatırımlara yön veren ve yeni proje arayışlarının olduğunu vurgulayan Durbakayım konuşmasında, “Fikirtepe dönüşüm başlaması sonrasında ilk günden bu güne önemli gelişmeler yaşandı. Olumlu olanda var olumsuz olanı da. Fakat bölge halkı kendilerini seçeneksiz hissetmesin. Burada iyi iş yapan müteahhitler bölgenin planlı gelişimi için elinden geleni yapıyor. İsterlerse kamuyu seçerler, isterlerse mesela biz, adasında yüzde 25’i aşmamış anlaşma olan yerlere talibiz. 2 adayla da görüşmeye başladık” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..