Reklamı Geç
"Fikirtepe Platformu" resmen dağıtıldı

"Fikirtepe Platformu" resmen dağıtıldı

Fikirtepe'de dönüşüm odaklı çalışan müteahhitler ancak iki yıl dayanabildi, kurdukları platformu lağvettiler... Fikirtepe Platformu resmen dağıtıldı.

05 Haziran 2017 - 12:11

Türkiye'nin en büyük kentsel dönüşüm hareketinin gerçekleştirildiği İstanbul Kadıköy ilçesine bağlı Fikirtepe semtinde sular durulmuyor. Şu sıralar en fazla konuşulan konuların başında ise Fikirtepe Platformu geliyor.

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 5 Haziran 2017 - İstanbul

Bundan 2 yıl önce Ekim 2015'de Fikirtepe'ye umut olarak kurulan Fikirtepe Platformu lağvedilerek dağıtıldı.

Fikirtepe sorunlarına özel olarak ele alınması büyük reklam ve tanıtım atağına kaldırılarak tanıtımının yapılabilmesi için 17 inşaat firması ortak hareket etme kararı alarak Fikirtepe Platformu'nu oluşturmuştu.

2015 yılında, "Fikirtepe Platformu" adı altında Kentsel dönüşüme odaklı birleşen onlarca müteahhit bölge sorunlarına el atmak, birlik, beraberlik, çözüm odaklı ilerleyeceğini söyleyen platform faaliyetlerine başlamış ve bugüne kadar gelmişti. Geçen kısa süre içerisinde faaliyet alanları hakkında çok fazla bir çalışma yürütemeden fesih sürecine girerek lağvedildi. 

Konuya ilişkin resmi açıklamada ise; "Fikirtepe Platformu Yönetim Kurulu Üyeleri 31.05.2017 tarihinde yeter sayıda bir araya gelmiş ve Fikirtepe Kentsel Dönüşüm sürecinde sağlanan pozitif katkıları aşağıda maddeler halinde değerlendirmiştir.

- 6306 sayılı kanunun uyglanmasına yönelik sıkıntıların çözümü için görüş bildirme,
- Fikirtepe Master Planının yapılması ve onaylanması sürecine destek,
- Fikirtepe Master Planına uygun altyapı projesinin hazırlanması ve uygulanmasına destek,
- Dönüşen ve moderneleşen Fikirtepe gerçeğinin kamuoyuna duyurulması,

Yukarıda Bahsi geçen işlerin tamamlanmasından dolayı Fikirtepe Platformunun fesih edilmesine ve bu hususun 3. şahıslara duyurulmasına oy birliği ile karar verilmiştir" denildi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..