Fikirtepelileri yakından ilgilendiren bilgilendirme toplantısı

Fikirtepelileri yakından ilgilendiren bilgilendirme toplantısı

Kentsel dönüşüm'ün sembol ilçelerinden Kadıköy Fikirtepe'de Fikirtepe ve Çevresi Kentsel Dönüşüm Derneği (FİKENTDER) yeni bir hukuki ve mimari bilgilendirme toplantısı düzenliyor.

09 Temmuz 2017 - 15:13

Fikirtepe dönüşüm sürecinde bölgede en etkin rol oynayan derneklerden Fikirtepe ve Çevresi Kentsel Dönüşüm Derneği, (FİKENTDER) bölgede yaşayan vatandaşlardan gelen yoğun şikayet ve talep sonrası yeni bir hukuki ve mimari bilgilendirme toplantısı gerçekleştiriyor.

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 9 Temmuz 2017 - İstanbul

İstanbul'un en büyük kentsel dönüşüm proje alanı olarak bilinen Kadıköy ilçesine bağlı Fikirtepe'de çalışmalar devam ederken, vatandaşın sorunlarıyla yakından ilgilenen en önemli derneklerinden FİKENTDER firmaları ve bölge halkını yakından ilgilendiren bir toplantı düzenliyecek.

Fikirtepe kentsel dönüşüm bölgesinde; Vartaş, Anka, Ceylan, Başaran, Taşyapı, Sunja - Tepe - Sera, Mist, Dumankaya, Palmadoro, Mandarins, Ortadoğu - Haytek - Erol, Fortis - Sinanlı, Keleşoğlu - Eminevim, Emiroğlu - Srp, Sefa - Koyuncuoğlu, Selimoğlu - Pana - Rochel, Sevgili - Platin, Panaroma, Erkan, Güral, Babacan, Barsan, Svr, Nuhoğlu adalarından bazılarından toplu ve/veya bireysel olarak Fikentder Derneği'ne gelen yoğun şikayetler de bu toplantıda masaya yatırılacak, herkesin sorunlarına hukuki ve teknik olarak cevaplar aranmaya çalışılacak.

Fikentder Derneği'nden yapılan açıklamaya göre, imza atılmış ve/veya atılmamış olsun mevcut yapı adalarında var olan özellikle; Fikirtepe'de faal olan çantacı firmalar, dayatılan tek taraflı sözleşmeler, Sözleşme maddeleriyle vatandaşın hakkı olduğu halde verilmeyen ve gözlerden kaçırılmaya çalışılan ticari alanlar, fazlalık metrajlar, buharlaşan emsaller, Vatandaştan habersiz yapılan devirler, pazarlıklar ve dayatılan yeni ve emrivaki sözleşmeler - vekaletnameler , keyfi ödenmeyen kiralar, imzalar bitmesine rağmen hala başlanılmayan inşaatlar , şerefiyelendirme yöntemleri, şerefiyelendirme ve paylaşımlarda dikkat edilmesi gereken noktalar ve daha fazlası bu toplantıda masaya yatırılacak, konuşulmayan, değinilmeyen sorunlar kalmayacak...

Toplantıya Fikentder tarafından davet edilen katılımı kesinleşmeyen bazı süpriz avukatlar, Dumlupınar Mahalle Muhtarı Ahmet Gediz, Merdivenköy Mahalle Muhtarı Nazan Gürkan da  teşrif edecekler. Ayriyeten Fikirtepe'de faaliyet gösteren, Fidem Başkanı Ercüment Oruç ve Fikirtepem dernek Başkanı Sabır Karakoçoğlu' nun da katılımı beklenmekte...

Fikentder Derneği'nin düzenleyeceği toplantıya alanında uzman ve konusuna hakim hukukçu Av. Hürriyet Azak ve , Spk Lisanslı Denge Gayrimenkul Değerleme ve Danışmanlık'tan Değerleme Uzmanı Ahmet Arslan katılacaklar. 

Toplantı 10.07.2017 tarihinde Pazartesi günü akşam saat 18:30 - 23:00 saatleri arasında , Fikirtepe Mandıra Caddesi no: 176 adresinde bulunan Saray Düğün Salonu'nda düzenlenecek.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..