Reklamı Geç
Folkart Çeşme Yelken Haftası organizasyonuna rekor başvuru

Folkart Çeşme Yelken Haftası organizasyonuna rekor başvuru

Folkart sponsorluğunda İzmir Çeşme'de gerçekleştirilecek Uluslararası Çeşme Yelken Haftası organizasyonu için rekor başvuru geldi

14 Ekim 2016 - 14:42

Türkiye'nin en büyük inşaat firmalarından biri olan İzmirli Folkart Çeşme'deki yelken organizasyonunda dev bir görev üstlendi. 

ÇEŞME YELKEN Gençlik ve Spor Kulübü tarafından bu yıl üçüncü kez düzenlenen FOLKART Uluslararası Çeşme Yelken Haftası (International Çeşme OptiWeek) 26 Kasım – 01 Aralık 2016 tarihleri arasında Çeşme’de düzenlenecek dev organizayon kapsamında dünya'nın bir çok ülkesinden sporcu katılacak.

Toplamda 5 gün sürmesi planlanan yarışlar için Çeşme’ye gelecek yerli ve yabancı sporcuların kayıtları sürerken İngiltere, Almanya, Slovenya, Danimarka, Kuveyt, İtalya, Bulgaristan, Malta, Mısır, İsrail, Hırvatistan, Rusya, Estonya, Çek Cumhuriyeti, Letonya, Karadağ, Sırbistan, Yunanistan’dan sporcuların katılacağı ifade edildi.

Yelken sporuna ve Çeşme turizmine katkılarından dolayı Folkart Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Sancak’a teşekkür plaketi takdim eden Akdurak,  “Çeşme beldesi,  rüzgar sörfü, uçurtma sörfü ve yelken sporundadoğru projelerle cazibe merkezi haline gelebilir. Düzenlediğimiz uluslararası organizasyonlarla başta Avrupa olmak üzere tüm dünyadan yelkenciler için öncelikli konuma gelmek istiyoruz” diye konuştu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..