Formula 1 İstanbul ayağı bilet fiyatları açıklandı

Türkiye'de yeniden başlayacak Formula 1 heyecanı için geri sayım başladı. Kasım ayında yapılacak Formula 1 İstanbul Grand Prixi seyircili olarak yapılacak. Peki Formula 1 İstanbul bilet fiyatları ne kadar olacak? 3 gün boyunca giriş çıkış ücretleri ve bilet fiyatları aıklandı...

Formula 1 İstanbul ayağı bilet fiyatları açıklandı
Editör: Hakan A.
01 Eylül 2020 - 13:10 - Güncelleme: 01 Eylül 2020 - 13:13
Formula 1 Trkiye yarışı bomba gibi ucuz bilet fiyatları ile geliyor. İstanbul Park pistinde koşulacak olan Türkiye Grand Prixi için geri sayım devam ederken, yarışın seyircili olup olmayacağı ve olursa bilet fiyatları ne kadar olacak soruları merak ediliyordu. Bilet fiyatları ise belli oldu. Peki İstanbul'da gerçekleştirilecek Formula 1 yarışı bilet fiyatalrı ne kadar olacak? İşte son dakika haberin ayrıntıları.

Emlak Pencerem / Güncel Haberler - 1 Eylül 2020 - İstanbul


Formula 1 Türkiye İstanbul Grand Prix seyircili olarak yarışılacak! Intercity İstanbul Park bilet fiyatlarını sürpriz bir rakama çekti. Formula 1 yarışları özellikle bilet fiyatları açısından en pahalı spor dalları arasında yer alıyor. Türkiye'de Formula 1 sezonunda en fazla şikayet edilen konuların başında gelen bilet fiyatları oldukça pahalı olması nedeniyle, ilk sezon dışında tribünler boş kalmıştı. Yaşanan bu gelişmelerin sonucu olarak Formula 1 İstanbul ayağı takvimden çıkartılmıştı.

Aradan geçen seneler sonra, Formula 1 İstanbul yarışları tekrardan takvime dahil olmuş durumda. İstanbul'da yapılacak olan Formula 1 yarışı ile alakalı bilet fiyatları ise belli oldu. 3 gün sürecek yarış günlerinde Formula 1 izleyicisi çok daha uygun fiyata tribünden efsane yarışları izleme fırsatı bulacak. Resmi bilet fiyatlarına dair ilk duyuru ise İstanbul Park Kurtköy pistini işleten firma olan Intercity tarafından yapıldı.

Intercity 30. yılına özel bilet fiyatları indirimli olacak!Formula 1 İstanbul Grand Prixi için inşaa edilen Kurtköy İstanbul Park yarış pisti, uzun süredir Intercity firması tarafından işletiliyor. Şirketin girişimleri sonucunda Formula 1 yarışları bu sene İstanbul'da tekrar yapılacak. Seyircili yapılacak Formula 1 İstanbul Grand Prixini izlemek isteyen seyirciler, şirketin 30. yılına özel bir bilet fiyatı ile tribünlerden motor seslerini duyabilecek ve yarışı canlı olarak pistten izleyebilecek.

Formula 1 İstanbul Grand Prixi Bilet Fiyatları ne kadar? 


Yapılan özel toplantı ile Formula 1 İstanubl ayağı seyircili olarak gerçekleştirilmesi kararlaştırıldı. Yarış takvimine uygun yapılacak seyircili İstanbul Grand Prixi bilet fiyatlarını ise şirketin Yönetim Kurulu Başkanı Ak Yaptı.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Intercity Yönetim Kurulu Başkanı Vural Ak 2020 Türkiye GP'si hakkında müjdeyi verdi: "Intercity'nin 30. yılı şerefine, bu sene bilet fiyatları günlük 30 TL olacak." dedi.

Formula 1 İstanbul'da 3 gün yarış heyecanı...


Formula 1 yarışları, hazırlık turları, sıralama turları ve Pazar günü yapılacak yarışlar ile toplam 3 gün sürüyor. Seyirciler, kendilerine belirlenen alanlarda yarış heyecanını 3 gün boyunca yaşıyor. Pitstop alanlarında dolaşma imkanı, ve pek çok daha fazlasını Cuma günü başlangıç ve start günü Pazar günü yarış sonuna kadar yaşayabiliyor. 3 Gün boyunca farklı yarışlarıda canlı olarak izleyebiliyor.

İstanbul Grandprix yarış takvimiFormula 1 tanıtım toplantısı İstanbul Park’ta gerçekleşti. 13-14-15 Kasım 2020 tarihlerinde koşulacak olan yarış seyircili olarak gerçekleşecek.
  • Bilet fiyatları Günlük 30 TL
  • 3 Gün = 90 TL olacak

YORUMLAR

  • 0 Yorum