FSM üzerinde 500 liralık ceza uygulaması başladı, kaçak...

FSM üzerinde 500 liralık ceza uygulaması başladı, kaçak geçenler azaldı!

Fatih Sultan Memet Köprüsü (FSM) üzerinden kaçak geçen otobüs ve ağır vasıtalar için 500 liralık ceza uygulaması 17 Ekim itibariyle başlarken, kaçak geçiş cezalarının başlaması ile geçişler bıçak gibi kesti.

18 Ekim 2016 - 07:46

Türkiye'nin mega projelerini tek tek hayata geçirmesi sonrasında özellikle Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nün hizmete alınması ile başlayan FSM'den kaçak geçişler nihayet azaldı. Kaçak geçerek cezaları göze alan otobüs ve ağır vasıta araç sürücüleri yeni ve zamlı ceza uygulamasının başlaması sonrasında arrtık kaçak geçiş yapmamaya başladıkları bildirildi.

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 18 Ekim 2016 - İstanbul

Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nü (FSM) tercih etmeye devam eden, buradan kaçak geçiş cezasını göze alarak geçiş yapanlara kötü haber geldi. FSM'den kaçak geçenlere uygulanmaya başlanan 500 liralık ceza kesilmesi için dün itibariyle düğmeye basılırken, FSM köprüsünden kaçak geçişlerin hemen azaldığı belirtiliyor. Zira büyük para cezası etkili oldu ve sürücüler o parayı, kaçak geçişleri sonrasında 10 katı ödemek istemiyor ve Yavuz Sultan Selim Köprüsünü kullanmaya başladıkları gelen bilgiler arasında.

Konu Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan'ın gündemine getirilmiş ve sert bir dille Bakan tarafından kaçak geçiş yapan sürücüler uyarılmış kat be kat bu cezaları ödemek zorunda kalacaklar ifadelerini kullanmıştı.

Ve beklenen oldu... 17 Ekim Pazartesi günü itibariyle 500 liralık ceza uygulamasının ilk saatlerinde bazı sürücüler, FSM’yi kullanmaya devam etse de uygulamanın genel olarak caydırıcı olduğu hemen gözlemlenmeye başlandı. Ceza öncesi döneme göre oldukça az sayıda otobüs ve TIR’ın geçtiği FSM girişinde sürücülere, “FSM ve Şehitler Köprüsü’nden geçme yasağı olan kamyon, kamyonet ve otobüslere 500 TL ceza kesilecektir” yazısıyla uyarılar çevreye asılan yazılarda dikkat çeken gelişmeler arasındaydı.

Uyanık sürücüler artık 500 TL ve akabinde 10 kat cezayı göze alamadı ve hızla kaçak geçişlerde düşüşler meydana geldi...
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..