Galatasaray`ın Florya arazisi ihale ile...

Galatasaray`ın Florya arazisi ihale ile satıldı! İşte kazanan firma

Emlak Konut GYO, Galatasaray`ın Florya arsa ihalesinde en yüksek teklifi Öz Er-Ka firması tarafından verildi. Florya arazisi ihalesini kazanan Öz Er-Ka dev teklifle proje geliştirecek firma oldu.

Galatasaray`ın Florya arazisi ihale ile satıldı! İşte kazanan firma
Editor: Hakan A.
12 Nisan 2018 - 19:18 - Güncelleme: 12 Nisan 2018 - 19:19

İstanbul'un en değerli arazilerinden birisi daha yeni sahibine ihale yöntemiyle satıldı. Galatasaray ile Türkiye'nin en büyük gayrimenkul projesi geliştiricisi Emlak Konut GYO ile yapılan anlaşma gereğince Florya arsa satış ihalesi bugün gerçekleştirildi. Dev arsa'nın yeni sahipleri dev proje için gün saymaya başladı. 

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 12 Nisan 2018 - İstanbul

Galatasaray'ın Florya antrenman sahasının da aralarında bulunduğu dev arazinin satış ihalesi Emlak Konut tarafından düzenlendi. Geçtiğimiz hafta 9 firmanın teklif verdiği ilk ihale sonrasında bugün ikinci ihale düzenlendi. Yine 9 ortak girişim firması tekliflerini ihalede iletti. Dev ihalede en yüksek teklifi veren firma/ortaklık ise Öz Er-Ka şirketi tarafından kazanıldığı gelen son dakika haberleri arasında.

Galatasaray Spor Kulübü ile yapılan anlaşma gereğince Emlak Konut  tarafından hasılat paylaşımı modeli projelendirilecek olan İstanbul'un önemli arazileri arasında gösterilen Florya arazisinin ihalesi böylelikle tamamlanmış oldu.

Konuyla alakalı Emlak Konut GYO tarafından yazılı açıklama ile ihalesi gerçekleştirilen Florya arsa ihalesine ilişkin ayrıntılar ve paylaşım miktarları paylaşıldı.

İstanbul Bakırköy Florya Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşım İşi Nihai İhale Sonucu

12 Nisan 2018’de Emlak Konut GYO A.Ş. şirket merkezinde düzenlenen İstanbul Bakırköy Florya Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşım İhalesi sonuçlandı. 12 Nisan 2018’de Emlak Konut GYO A.Ş. şirket merkezinde düzenlenen ihaleye 9 firma katıldı.

İhaleyi;

Arsa Satışı Karşılığı Satış Toplam Geliri (ASKSTG) 2.250.000.000 TL

Arsa Satışı Karşılığı Şirket Payı Gelir Oranı (ASKŞPGO) %37

Asgari Arsa Satışı Karşılığı Şirket Payı Toplam Geliri (Asgari ASKŞPTG) 832.500.000 TL

Teklif ile Öz Er-Ka İnş. Tur. Elekt. Taah. Tic ve San. A.Ş. firması kazanmıştır.

Söz konusu arsanın ekspertiz değeri 383.554.450 TL olup, 2,17 çarpan oranı ile ihale edilmiştir. "Şirket Payı Geliri" (Asgari ASKŞPTG) nin yaklaşık %71,43'ü şirketimize, yaklaşık %28,57'si ise Galatasaray Spor Kulübü Derneği'ne ait olacaktır.

Buna göre;

Toplam Asgari ASKŞPTG’ye göre 832.500.000 TL

Emlak Konut GYO A.Ş payı; 594.654.750 TL

Galatasaray Spor Kulübü Derneği; 237.845.250 TL olarak gerçekleşecektir.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum