Galatasaray'ın Riva arazisine en yüksek teklif veren firma belli oldu

9 firmanın teklif verdiği Emlak Konut GYO'nun Galatasaray Riva Arazisi ihalesinde en yüksek teklif veren firma belli oldu. DAP Yapı'nın Eltes İnşaat firması en yüksek teklifi yaptı.

Galatasaray'ın Riva arazisine en yüksek teklif veren firma belli oldu
Editör: Hakan A.
08 Haziran 2017 - 16:23 - Güncelleme: 08 Haziran 2017 - 16:33

Galatasaray taraftarının  ve kulübün büyük bir merakla beklediği Riva arazisi ihalesi gerçekleştirildi. 9 firmanın katılımda bulunduğu Emlak Konut GYO'nun ihalesinde büyük heyecan yaşandı. DAP Yapı'nın firması Eltes İnşaat ihalede en yüksek teklifi veren firma oldu.

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 8 Haziran 2017 - İstanbul

Riva’da Galatasaray'ın geleceği olarak nitelendirilen 1.076.020 metrekare büyüklüğündeki dev arazi için ihale başvuruları sonrasında ilk ihale 8 Haziran 2017 Perşembe günü bugün gerçekleştirilecek.

Türkiye'nin gündeminde şu sıralar en fazla konuşulan konulardan biri Galatasaray'ın Riva arazisi oldu.  Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (GYO) tarafından bugün düzenlenen ihaleyle satışa çıkan Riva arazisi için en yüksek teklifi veren firma Eltes İnşaat oldu.

Eltes İnşaat diğer firmaların aksine en düşük payla en yüksek teklif tutarı olan 1.000.000.000 TL'lik bedelle büyük bir uçurum farkıyla ihalede en yüksek teklifi vermiş oldu.

Eltes İnşaat, bu miktarın yüzde 10’unu Emlak GYO’ya teklif etti. İhalenin ikinci oturumu 15 Haziran 2017, Perşembe günü gerçekleştirilecek.

Konuya ilişkin ilk açıklama Ziya Yılmaz'dan gelirken, “İlk oturumu kazandık, ikinci oturumu da kazanmak istiyoruz” dedi.

Riva’daki arsa için istekli olduklarının altını çizen DAP Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, ihalenin ilk oturumunu şöyle değerlendirdi: “Türkiye’nin köklü spor kulüplerinden Galatasaray’ın Riva’daki arazisini uzun zamandır takip ediyoruz. İhalede ilk oturumu kazanan olarak sonuçtan memnunuz, dileriz ikinci oturumda da en yüksek teklifi vererek ihaleyi kazanırız. İhalenin başta ülkemize, ardından da Emlak GYO’ya, Galatasaray Spor Kulübü’ne ve DAP Holding’e hayırlı olmasını dileriz.”

İhaleye katılan ve en yüksek ikinci teklifi veren firma ise Fema İnşaat-KLV İnşaat 400.000.000 TL teklif erirken pay olarak yüzde 25 olarak teklif etti.

Bir diğer ortaklık ise Ege Yapı-Çalışkan Oto ortaklığı yüzde 5 pay için 300.000.000 TL bedel teklif etti.

İhale kapsamında katılımda bulunan diğer firmaların verdikleri teklifler ise bu üç firmanın tekliflerinden düşük kaldı.

Açık ihale usulü, kapalı teklif alma şeklinde yapılan ihalenin ilk oturumu tamamlanmış olurken, 2. oturum tarihi önümüzdeki günlerde açıklanacak.

 İhalede ortaya çıkacak arsa bedelinin, yüzde 80'i Galatasaray'ın yüzde 20'si Emlak Konut GYO'nu olacak.

EKO-KÖY projesi doğal yaşam alanları sunacak. Toplamda 869.522 metrekare konut alanına sahip olan arazide ayrıca 206.497 metrekarelik bir de özel orman alanı da yer alacak. Orman, sebze ve meyve bahçeleri, ticari ve hobi amaçlı tarım alanları, hayvancılık tesisleri gibi köy ve doğa yaşantısının modern yaşantı ile harmanlandığı birçok farklı konsept bu projede hayat bulacak.

YORUMLAR

  • 0 Yorum