Reklamı Geç
Galatasaray Riva’da kasayı dolduracak

Galatasaray Riva'da kasayı dolduracak

Emlak Konut GYO ve Galatasaray'ın işbirliği sayesinde sarı kırmızılı kulüp Riva arazisinin satışıyla kasayı dolduracak. Riva arazi ihalesi yapılırken,i en yüksek teklifin iş bitiminde katlanacağı ifade ediliyor.

16 Haziran 2017 - 08:40

Türkiye'nin gündeminden düşmeyen Riva arazisinde mutlu sona ulaşan Galatasaray, projenin başlamasıyla birlikte kulübün kasasını doldurmaya başlayacak. Emlak kontu GYO'nun ihalesinde ilk ihaleden üç kat yüksek rakama erişildi. Riva arazisi ihalesi tamamlandı. 2'nci ihalede en yüksek teklifi veren firma Fema İnşaat ve KLV İş Ortaklığı olurken, projenin tamamlanmasına kadar olan süreçte verilen teklifin üzerine çıkılabilecek.

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 16 Haziran 2017 - İstanbul

Galatasaray Kulübü için hayati öneme sahip olan Riva arazisi için satış ihalesi yapıldı. Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı ve Galatasaray Spor Kulübü arasında yapılan anlaşma sonrasında gözlerin çevrildiği satış ihalesinde 3 milyar 100 milyon TL teklif edildi.

Ankara merkezli olan Fema İnşaat ve KLV İş Ortaklığı tarafından ihaleye teklif edilen net rakam 3 milyar 100 milyon lira taahhüt edilerek verildi. Şirket payı olarak 1 milyar 178 milyon teklif edildiği bildirildi. BU rakamların ise projenin hayata geçirilmesiyle birlikte katlanarak Galatasaray kulübü kasasına + olarak gireceği kaydedildi.

Konuya ilişkin ilk resmi açıklama ise Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum tarafından yapıldı. Kurum açıklamasında, söz konusu arsada geliştirilecek olan projenin konut ve çok az ticari alan yapılaşma şartları bulunuyor. İhaleye 7 firmanın katıldı, 6 firmadan teklif geldi. 1 milyar 178 milyon lira bize arsa payı olarak teklif edilen orandır. Arsanın sözleşme süresi boyunca alınaak olan rakamdır. Geçmişteki ihalelere bakıldığında bu tekliflerin üzerine çıktık, arz talep dengesi ile alakalı. Galatasaray Kulübü ile yapmış olduğumuz protokol gereği 1 milyar 178 milyon liranın yüzde 80'i Galatasaray Kulübü'nün, yüzde 20'si de Emlak Konut GYO'nun olacak şekilde." ifadelerini kullandı.

Galatasaray Kulübü Başkanı Dursun Özbek ihale sonrasında değerlendirmede bulunurken, "Galatasaray adına çok sevinçliyim, çok başarılı bir iş yaptığımızı düşünüyorum." dedi.

Konuya ilişkin açıklamasında Özbek, "Riva Projesi'nde nihai rakam bu işlerin yapılıp bitmesi ile ortaya çıkacak, elde edilecek rakam bugünkü rakamın çok üstüne çıkacak. Buradan gelecek hasılatı dikkate aldığınız zaman, Galatasaray mevcut finansmanı, banka borçları itibariyle önümüzdeki günlerde çok rahat bir yapıya kavuşacak, hedefim de buydu." diye konuştu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..