Reklamı Geç
Galip Öztürk: Koza İpek satın alması için...

Galip Öztürk: Koza İpek satın alması için...

15 Temmuz öncesinde el konulmaya başlanan Koza İpek Holding bünyesindeki şirketlere talip olduğunu açıklayan Galip Öztürk'ten flaş açıklamalar geldi.

06 Kasım 2016 - 09:39

Türkiye'nin en büyüklerinden biri olan Metro Turizm'in gündemdeki patronu  Galip Öztürk'ün Koza İpek Holding ile alakalı girişimleri devam ediyor.

Hakkında yürütülen kumpas soruşturma kapsamında yurt dışındaki günleri sona eren ve Türkiye'ye geri dönüş yapan ünlü iş adamı Metro Turizm'in patronu Galip Öztürk, el konulan FETÖ'nün en büyük finans kaynağı olan Koza İpek Holding ve şirketleriyle alakalı girişimlerine devam ettiği kaydedildi. 

Konuyla alakalı olarak Bloomberg ekranlarında konuşan Öztürk, Koza İpek ile alakalı olarak ortak arayışında olduklarını ifade etti.

Fethullahçı Terör Örgütü FETÖ'ye para aktardığı gerekçesiyle başlatılan soruşturmalarda onlarca şirketine el konulan firari iş adamı Akın ipke'in aile şirketi Koza İpek Holding'in TMSF'den satın alınmasına dair çalışmalarının devam ettiğini söyleyen Metro'nun  patronu Öztürk, "şirketlerin piyasa değerlerinin önemli olmadığını, devletten alacakları için piyasa değerlerinin ne kadar olduğunun önemli olmadığını" ifade etti.

Galip Öztürk'ün bu kritik açıklamalarının hemen sonrasında ise borsada işlem görmekte olan Metro Ticari hisseleri yüzde 10'a yakın yükseldiği gelen haberler arasında. 11 Ekim'den bu yana hissedeki toplam yükseliş yüzde 90 seviyelerini aştığı belirtildi.

Önümüzdeki süreçte Öztürk'ün Koza şirketlerine olan yakınlığının süreceği ve ortak arayışlarının sonrasında bu satın almanın gerçekleşmesi durumunda ise, Metro Turizim Hisselerinin Borsa'da tarihi zirveyi görebileceği piyasalarda kouşulan konular arasında.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..