Garanti Koza iflas bayrağını mahkeme kararı ile resmen dikti! Dev inşaat firması neden iflas etti?

Bir dönem Türkiye'nin en büyük müteahhitlik firması olarak önemli projeler yürüten dev inşaat firması Garanti Koza resmen iflas etti. Dev inşaat firması Garanti Koza neden iflas etti?

Garanti Koza iflas bayrağını mahkeme kararı ile resmen dikti! Dev inşaat firması neden iflas etti?
Editör: Hakan A.
07 Nisan 2021 - 14:04
Başta Türkiye olmak üzere bazı yabancı ülkelerde inşaat işleri projeleri yürüten Garanti Koza inşaat mahkeme kararı ile resmen iflas etti. Garanti Koza'nın İstanubl'da inşaa ettiği bazı projelerinde mülkiyet sorunlarının hala devam ettiği biliniyor. Peki Ünlü inşaat firması neden inşaat etti?

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi - 7 Nisan 2021 - İstanbul


Türkiye'de 73 yıllık bir geçmişi bulunan köklü inşaat firmaları arasında yer alan Garanti Koza inşaat iflas bayrağını mahkeme kararı ile açtı. Mahkeme, Garanti Koza'nın iflasına resmen karar verdi.

Konuyla ilgili Sözcü Gazetesi'nde yer alan habere göre, Mahkeme tarafından 2020/917 Esas sayılı karar ile alakalı olarak 31 Mart tarihinde yapılan duyuruda, “2600-0 İstanbul Ticaret Sicil Numarasında ve 3890006679 vergi numarasında kayıtlı ‘Oruçreis Mh. Teskstilkent Cd. Tekstilkent Sitesi B blok, No:12A/161 Esenler / İstanbul’ adresinde faaliyet gösteren müflis Garanti – Koza İnşaat Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi’nin 30/03/2021 tarih saat 14:24 itibari ile iflasına karar verilmiş olup tasfiye işlemlerine Müdürlüğümüzün yukarıda yazılı dosyasından başlanılmıştır. İ.İ.K. 166. Maddesi gereğince tebliğ ve ilan olunur.” ifadelerine yer verildi.


İSTANBUL'DA ÖNEMLİ MARKALI PROJELERDE İMZASI VAR!

Özellikle megaşehir İstanbul'da önemli bazı AVM ve konut projelerinde imzası bulunan Garanti Koza İnşaat bazı projelerinde mülkiyet sorunları ciddi oranda baş göstermişti. Tapusuz kalan vatandaşlar evlerini ipotek nedeniyle satamamışlardı. Yaşanan süreç bazı projelerde devam ederken, şirket iflas süreci hızla ilerledi ve mahkeme son kararını vermiş oldu. Garanti – Koza İnşaat Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi (A.Ş.) mahkeme tarafından verilen kararla resmen iflas etmiş oldu.

Böylece 1948 senesinden bugüne, 73 yıl boyunca inşaat sektöründe faaliyet göstermiş dev bir firma daha tarihin tozlu mahkeme raflarında yerini almış oldu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum