Gayrettepe-İstanbul Havalimanı Metro hattı ne zaman tamamlanacak?

Türkiye'nin dev havalimanı İstanbul Havalimanı taşınması başlarken, ulaşım için yapımı süren Gayrettepe-İstanbul Havalimanı Metro hattı hakkında son durumu Bakan Turhan açıkladı. Gayrettepe-İstanbul Havalimanı Metro hattı 2020 yılında tamamlanacak!

Gayrettepe-İstanbul Havalimanı Metro hattı ne zaman tamamlanacak?
Editör: Hakan A.
04 Nisan 2019 - 07:38

Taşınma operasyonu başlayan İstanbul Havalimanı için yapımı süren Gayrettepe İstanbul Havalimanı arasındaki metro çalışmaları ne zaman tamamlanacak? Gayrettepe - İstanbul Havalimanı metro hattı hakkında en son bilgiyi Bakan Turhan verdi.

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi - 4 Nisan 2019 - İstanbul


İstanbul'un yeni havalimanı taşınma sürecine bu gece başlanacak. Diğer taraftan vatandaşın en fazla merak ettiği konuların başında ise ulaşım problemi geliyor. İBB tarafından başlatılan Havaist seferleri kesintisiz hizmet vermeye devam ederken, İstanbul Havalimanı metro çalışması ise büyük bir hızla devam ediyor.

GAYRETTEPE-HAVALİMANI METROSU 2020 BAŞINDA AÇILIYORKonuyla ilgili açıklamalarda bulunan Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan, İstanbul Havalimanı için inşaa edilen metro çalışması hakkında bilgi verdi. Bakan Turhan açıklamasında, "Taşınma 45 saat sürecek, 6 Nisan’da son uçuş yapılacak. İstanbul Havalimanı'nın inşaatı ile eş zamanlı olarak ulaşım altyapısı inşaatını da başlattık. Gayrettepe İstanbul Havalimanı arasındaki metro çalışmaları hızla devam ediyor. Amacımız 2020 başında bu hattı açarak ulaşımı kolaylaştıracağız." ifadelerini kullandı.

İstanbul Havalimanı'na dev taşınma başlıyor! 12 saat boyunca uçuşlar iptal...


YORUMLAR

  • 0 Yorum