Gayrimenkul sektörünün ünlü ismi açıkladı! Konut fiyatları yarı yarıya düşer mi?

Konut kredi faizlerinde başlayan artışlar nedeniyle satışlarda düşüş hızlanırken ev isteyenlerin gözü bu kez konut fiyatlarında. Peki konut fiyatları yarı yarıya düşer mi? Sektörün ünlü ismi Hatice Kolçak sorunun yanıtını verdi.

Gayrimenkul sektörünün ünlü ismi açıkladı! Konut fiyatları yarı yarıya düşer mi?
Editör: Hakan A.
21 Ekim 2020 - 18:00
Son aylarda rekor satış rakamları ile tarihin en yüksek satışlarına imza atılan konut sektöründe, yükselen faizler ile birlikte daha düşük konut satışları olmaya başladı. Diğer taraftan ev almak için bekleyenler ise fiyatlarda yaşanan artışlardan müzdarip. Firmalar ve mal sahipleri yüksek fiyatlarla konutları satmaya çalışırken, o evi alacak olanlar ise yüksek konut fiyatları nedeniyle alım için beklemeye devam ediyor. Peki fiyatlar düşer mi, ne kadar düşer? Merak edilen konut fiyatlarına ilişkin ayrıntıları haberimizde yer alan videodan izleyebilirisiniz.

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi - 21 Ekim 2020 - İstanbul


Konut fiyatlarında artış devam ediyor. Merkez Bankası Konut Fiyat Endeksi (KFE) Ağustos verisine göre nominal olarak yüzde 26.2 artış var. Döviz kurlarında yaşanan artışlar, faiz oranlarının yükselmesi konut fiyatlarını nasıl etkileyecek? Önümüzde ki dönem fiyatlarda düşüş olur mu? Konut fiyatları yarı fiyatına iner mi? Gayrimenkul sektörünün ünlü ismi Hatice Kolçak, sıkça sorulan sorulara cevap veriyor.

Her hafta konut sektörü ve ekonomi ile alakalı videolarıyla gündeme damga vuran Emlak Pencerem Genel Yayın Yönetmeni Hatice Kolçak, bu hafta yükselen faizler sonrası artışını sürdüren konut fiyatlarına değindi. Sektörün ünlü ismi Kolçak, konut fiyatlarının düşüp düşmeyeceğine dair detaylı değerlendirmelerde bulundu.


Hatice Kolçak'ın anlatımıyla konut satışlarında yükselen fiyatlar hakkında değerlendirmesini içeren son videosunu YouTube üzerinden izleyebilirsiniz. Videoyu izleyebilmek için tıklayın.

Hatice Kolçak'ın kişisel YouTube kanalına buradan abone olarak her hafta yeni videoları anlık olarak takip edebilir, sorularınız varsa sorularınızı sorabilir, videolar ile alakalı yorumlarınızı yapabilirsiniz.

YORUMLAR

  • 0 Yorum