Gayrimenkul Sertifikası ile nasıl konut alınır?

Bu hafta Park Mavera 3 Başakşehir projesiyle start alacak Gayrimenkul Sertifikası sayesinde metrekare bazında yatırım yapılabilecek. İnşaatçı ve konut yatırımcısının beklediği gün geldi.

Gayrimenkul Sertifikası ile nasıl konut alınır?
Editör: Hakan A.
06 Mart 2017 - 09:14 - Güncelleme: 26 Şubat 2018 - 17:11

2017 konut sektörü açısından oldukça hareketli günlerle geçmeye devam ederken, bir yeni haber Gayrimenkul Sertifikası konusunda geldi. Bu hafta atılacak ilk adımla Gayrimenkul Sertifikası Türkiye'de ilk kez hayata geçirileceği proje lanse edilecek.

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 6 Mart 2017 - İstanbul

TOKİ arsası üzerinde Makro Yapı güvencesiyle hayata geçirilecek Park Mavera 3 Başakşehir konut projesi kapsamında lansmanla birlikte Gayrimenkul Sertifikalı metrekare bazında konut satışlarının startı verilecek. 

Özellikle İnşaat sektörünü, konut üreticilerini yakından ilgilendiren haberin ayrıntısına göre, Özel bir lansmanla Gayrimenkul Sertifikası kullanımının önünü açacak, Türkiye'de ilk olarak uygulanacak olan metrekare bazında konut satışlarının ilki Başakşehir bölgesinde TOKİ arazisi üzerinde hayata geçirilen Park Mavera 3 projesiyle başlatılacak. Sektör temsilcileri bu önemli gelişmeden oldukça umutlu. Satışların  ve yatırımcı ilgisinin artacağı Gayrimenkul sertifikası ile konut satışına yabancının da büyük ilgi göstereceği ifade ediliyor.

Nasıl olacak?

Gayrimenkul Sertfikası, vatandaşa, yatırımcıya metrekare bazında konut satışının önünü açan bir yatırım aracı olacak. Son yıllarda artan konut fiyatları, yüksek ev fiyatları tüketicinin, yatırımcının  daire bazında değil, metrekare bazında yatırım yapmasına olanak verecek. Sertifika satmaya hak kazanan, önceden sertifika satışı konusunda izinleri alan firmalar, projelerini metrekare metrekare satabilecekler. Bunun ilk örneği ise bu hafta lansmanı gerçekleştirilecek olan Başakşehir'de yükselecek Park Mavera 3 konut projesi olacak.

Bu projeye yatırım yapmak isteyenler dilediği metrekareyi, cebindeki paraya göre seçerek yatırım yapabilecek. Böylece yatırımcı parasına göre dilediği İnşaat projesine yatırım yapmış metrekare bazında Gayrimenkul Sertifikası sahibi olmuş olacak. Yatırımcı sahip olduğu Gayrimenkul Sertifikalarını dilediği zaman satabilecek.

YORUMLAR

  • 0 Yorum