Reklamı Geç
Gayrimenkulün devleri İzmir projesinde buluşuyor

Gayrimenkulün devleri İzmir projesinde buluşuyor

Teknik Yapı ve Halk GYO, Ege bölgesinin en büyük projelerinden biri olan İzmir Alsancak Projesi için dev bir ortaklığa imza attı. İzmir projesi ayrıntıları ortaya çıkmaya başladı.

18 Eylül 2017 - 13:58

İzmir'de Emlak Konut arazisini ortaklaşa satın alan Teknik Yapı ve Halk GYO arasında dev anlaşma imzalandı. Dev ortaklık Alsancak bölgesinde hayata geçirilmesi planlanan projenin ilk ayrıntılarını paylaştı.

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 18 Eylül  2017 - İstanbul

Gayrimenkul sektörüne yön veren iki dev ismi Teknik Yapı ve Halk GYO, Ege bölgesinin en büyük projelerinden biri olan İzmir Alsancak Projesi için ortaklığa gitti. Anlaşma düzenlenen basın toplantısıyla imzalandı.

Teknik Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Nazmi Durbakayım, Halkbank ve Halk GYO Yönetim Kurulu Başkanı R. Süleyman Özdil, Teknik Yapı Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Umut Durbakayım ve Halk GYO Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Feyzullah Yetgin İzmir projesi için bir araya gelerek emlak medyası önünde dev anlaşmayı imzaladı. Şirket ortaklığı İzmir Alsancak'ta dev bir projenin ilk adımlarını atmış oldu.

Emlak Konut GYO’nun, İzmir’in Alsancak ilçesindeki 47 dönümlük arazisi için Haziran ayında açtığı arsa karşılığı gelir paylaşım ihalesini yüzde 35 idare payı taahhüdü ile kazanan Teknik Yapı, Ege bölgesinin en prestijli projesi için düğmeye Halk GYO ile basacak. iki dev şirket arasında önemli bir anlaşma imzalanarak hayata geçiriliyor.

İzmir'in ne kadar önemli olduğunun altını çizen Teknik Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Nazmi Durbakayım, "İhalenin şartlarına uygun olarak ticaret, konut ve turizm alanları ile karma özelliklere sahip olacak projenin, tasarım çalışmalarının altı ay içerisinde tamamlanması için hızlıca çalışmalara başlanacak." dedi.

Düzenlenen toplantıda proje ve ortaklığa değinen Halk GYO Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Feyzullah Yetgin, “Halk GYO olarak ülkemizi ileri taşıyacak işlere imza atarken ülkemizin önemli gayrimenkul şirketleriyle iş birliklerine de giriyoruz. Birlikten kuvvet doğar anlayışıyla kurduğumuz bu ortaklıklar daha güçlü bir Türkiye idealimizin çerçevesini oluşturuyor. Son olarak, bugün bizleri buluşturan İzmir Alsancak Projemiz için önemli bir ortaklığa imza attık ve gayrimenkul sektörünün önde gelen kurumlarından Teknik Yapı ile güçlerimizi birleştirdik. Projemizin tasarım aşamalarını altı ay içinde bitirerek inşasına başlamayı hedefliyoruz. Şimdiden başta İzmir halkı olmak üzere hepimize hayırlı olmasını diliyorum.” diye konuştu.

 “Gerek Türkiye’de gerekse yurt dışında, ortaklaşa proje geliştirme tekliflerini değerlendirirken ‘milli üretim’ ve ‘ulusal sermaye’ düşüncemiz hep ön planda oldu” diyen Umut Durbakayım, Teknik Yapı’nın 43 yıllık sektör deneyimini ve birikimini daha büyük hedeflere taşımak için köklü ve deneyimli ulusal bir marka ile sinerji yaratmaya karar verdiklerini  vurguladı.