Reklamı Geç
Gaziantep Şahinbey ilçesinde yeni riskli alanlar ilan edildi

Gaziantep Şahinbey ilçesinde yeni riskli alanlar ilan edildi

Gaziantep Şahinbey ilçesi sınırları içinde bazı alanlar Bakanlık onayıyla riskli alan ilan edildi. Resmi Gazete'de yayımlanan riskli alan ilanına ilişkin liste haberimizde.

24 Mayıs 2017 - 08:29

Gaziantep iline bağlı Şahinbey ilçesinde bazı alanların dönüşüm çalışmaları çerçevesinde riskli alan ilan edilmesi kararlaştırıldı. İşte o yerler.

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 24 Mayıs 2017 - İstanbul

Ülke çapında Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve Belediyeler tarafından büyük bir hızla devam eden kentsel dönüşümde yeni riskli alanlar ilan edilmesi sürüyor. Bu kapsamda Kentsel dönüşüm çalışmaları süren Gaziantep Şahinbey'de bazı alanların riskli alan ilan edilmesi kararı verildi.

Gaziantep İli, Şahinbey İlçesi Sınırları İçerisinde Bulunan Bazı Alanların Riskli Alan İlan Edilmesi Hakkında Karar Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlanarak resmen yürülüğe girdi.

Konuya ilişkin Resmi Gazete ilanında;  Gaziantep İli, Şahinbey İlçesi Ssınırları içerisinde bulunan ve ekli kroki ile listede sınır ve koordinatları gösterilen alanların riskli alan ilan edilmesi; Çevre ve Şehircilik Bakanlığının 14/4/2017 tarihli ve 4856 sayılı yazısı üzerine, 6306 sayılı Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi Hakkında Kanunun 2 nci ve ek 1 inci maddelerine göre, Bakanlar Kurulu'nca 1/5/2017 tarihinde kararlaştırılmış, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Yıldırım'ın imzasından geçerek Resmi Gazete'de yayımlanmıştır.

Gaziantep Şahinbey'de riskli alan ilan edilen yerlerin tam listesi için buraya tıklayın

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..