Gebze – Halkalı Marmaray Hattı'nda test sürüşü uyarısı

İstanubl'un trafik yükünü hafifletecek olan Gebze – Halkalı Marmaray Hattı'nda seferler için geri sayım devame derken İBB'den test sürüşü uyarısı geldi. Hat boyunca test sürüşü yapılacağından Marmaray hattını kullanacaklar için sefer saatlerinde değişikliğe gidildi.

Gebze – Halkalı Marmaray Hattı'nda test sürüşü uyarısı
Editör: Hakan A.
19 Ocak 2019 - 13:35

İBB tarafından şehrin önemli yükünü taşıyan Marmaray seferlerine ilişkin son dakika uyarısı yapıldı. Yapımında sona gelinen ve  test seferleri yapılan Gebze-Halkalı Banliyö hattı kapsamında yapımı planlanan test sürüşleri nedeniyle Marmaray seferlerinde aksamalar yaşanacak. İşet İBB tarafından Marmaray seferlerine ilişkin yapılan açıklama...

Emlak Pencerem / Güncel Haberler - 19 Ocak 2019 - İstanbul


Megakent İstanbul'un iki ucunu demir raylarla birleştirecek olan Gebze-Halkalı Banliy hattında geçtiğimiz günlerde yaşanan kaza sonrasında çalışmalar kaldığı yerden devam ederken, test sürüşleri de sürdürülüyor. Bu kapsamda ilk kez Marmaray Hattının da dahil olacağı test seferleri başlıyor.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) tarafından Gebze - Halkalı Marmaray Hattı’nın tamamlanmakta olan kısımlarının hizmete alınması amacıyla sistem ve tren testleri yapılacaktır.Test süresi boyunca Marmaray Hattı;

• 19 Ocak Cumartesi saat 21.00 itibariyle 21 Ocak Pazartesi sabahına kadar Yenikapı – Ayrılık Çeşmesi arasında;

• 21 Ocak – 04 Mart 2019 tarihleri arasında ise Üsküdar – Kazlıçeşme istasyonları arasında hizmet verecek.

İstanbul’un en önemli ulaşım projelerinden olan Gebze – Halkalı Marmaray Hattı’nın tamamlanabilmesi amacıyla yapılacak olan test sürüşleri boyunca, yolcuların ulaşımını sağlamak adına İETT tarafından tarifelerde düzenleme yapılarak ücretsiz ring seferleri planlandı. 

• Avrupa yakasında 19 Ocak 2019 Cumartesi saat 21:00’den, 21 Ocak Pazartesi sabahına kadar; Kazlıçeşme - Yenikapı istasyonu arasında 4 araçla ücretsiz ring seferleri yapılacak. Ayrıca Kazlıçeşme Marmaray durağında sonlanan diğer tüm İETT hatları Yenikapı Marmaray’a uzatılarak yeni güzergâhlarında hizmet verecek.

YORUMLAR

  • 0 Yorum