Gebze - Halkalı tren seferleri başlıyor! İşte açılış tarihi...

Milyonlarca İstanbullu'nun beklediği Gebze - Halkalı banliyö hattı açılışı için ilk tarih açıklandı. Seferler ne zaman başlıyor, açılış ne zaman? Meclis Başkanı, AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım, Gebze - Halkalı tren hattı açılışı için tarihi açıkladı.

Gebze - Halkalı tren seferleri başlıyor! İşte açılış tarihi...
Editör: Hakan A.
06 Şubat 2019 - 13:00

2013 yılından bu yana süren yenileme çalışmalarında sona gelindi. Beklenen açılış haberi Binali Yıldırım'dan geldi. İstanbul trafiğine büyük çözüm getirecek Gebze - Halkalı banliyö hattı tamamlanmak üzere. Peki hat üzerinde seferler ne zaman başlayacak? Açılışı için tarih verildi. İşte son dakika haberin ayrıntıları.

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi - 6 Şubat 2019 - İstanbul


Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı (TBMM) ve AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım, A Haber canlı yayınına katılarak İstanbullunun merak ettiği sorunun yanıtını verdi. Yıldırım, Avrasya Tüneli'ne bu yıl içerisinde zam yapılmayacağını açıklarken, Gebze-Halkalı tren seferlerinin 10 Mart tarihinde başlayacağı müjdesini verdi.

Marmaray entegrasyonu ile birlikte hizmete girdiğinde 1 milyona aşkın yolcunun taşınacağı Gebze-Halkalı tren hattı hizmete ne zaman girecek sorusunun yanıtı belli oldu. Yıllardır İstanbullu tarafından yenileme inşaatının tamamlanmasını beklediği Gebze - Halkalı tren hattının ne zaman açılacağına dair ilk resmi açıklama Yıldırım'dan geldi. Gebze - Halkalı banliyösünde seferlerin ne zaman başlayacağına ilişkin soruya cevap veren Binali Yıldırım, "Benim edindiğim bilgi, Mart ayının 10'undan itibaren yolculu seferlere başlayacak hale gelecek" dedi.

Yüksek Hızlı Tren  (YHT) entegrasyonu tamam

Normalde 2 şerit banliyö hattı olarak hizmet vermesi düşünülen Gebze Halkalı banliyö tren hattına Yüksek Hızlı Tren geçişleri için üçüncü hat döşemesi tamamlandı. Böylece hat üzerinde Yüksek Hızlı Tren hattı seferleri de gerçekleştirilebilecek.

Gebze'den Halkalı'ya 105 Dakika!

Gebze Halkalı arası mesafe  77 kilometre uzunluğunda olacak. Gebze-Halkalı banliyö hattı üzerinde her gün 1 milyon İstanbullu tarafından kullanılması hedefleniyor. Hattın Marmaray hattı ile entegrasyonunun sağlanmasıyla birlikte Gebze'den Halkalı'ya 105 dakika gibi bir sürede İstanbullunun taşınması planlanıyor.

YORUMLAR

  • 0 Yorum