Gece başladı! İstanbul’da sağanak yağmur ve dolu etkili...

Gece başladı! İstanbul'da sağanak yağmur ve dolu etkili oldu...

İstanbul için beklenen yağışlı hava kendini iyiden iyiye gösterdi. Gece saatlerinde başlayan sağanak yağmur ve dolu İstanbul'da zor anların yaşanmasına, bazı yerlerde sel ve su baskınlarına neden oldu. Peki Cuma günü hava nasıl olacak? İstanbullular dikkat bu sabah evden çıkarken daha sıkı giyinin çünkü....

22 Eylül 2017 - 07:52

İstanbul'da yaz bitti, havalar aniden 10-20 derece soğudu... Gece İstanbul genelinde başlayan şiddetli sağanak yağış, Marmara üzerinde etkisini gösterdi. İstanbul'da sağanak yağmur ve dolu etkili oldu. Sabah saatlerinde ise sakin başlayan ve ara ara yağan yağmurla İstanbullu sabah saatlerinde işlerine gitmeye başladı.

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 22 Eylül  2017 - İstanbul

İstanbul için akşam saatlerinden itibaren gök gürültülü yağmur ve şimşek uyarası yapmıştı. Günlerdir uyarılıyordu! O gün geldi. Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan uyarılarda Cuma gününe dikkat çekilmişti. Çok bulutlu bir havayla Cuma gününe hafif yağışlı başlayan İstanbullu gün içerisinde ani sağanak yağışlara dikkat etmeli.

İstanbul’da gece saatlerine etkisini gösteren kuvvetli yağmurla birlikte kısa süreli dolu yağışı yaşandı. Meteoroloji'den yapılan açıklamaya göre yağmur sabah saatlerinde Anadolu Yakası başta olmak üzere etkisini artıracağı, gün içerisinde aralıklarla şehir genelinde etkili olacağı kaydedildi. Yapılan uyarıların ardından yağmur akşam saatlerinde yer yer etkili olmaya başladı.

Etkili olan yağış sırasında aralıklarla dolu yağışının gerçekleştiği görüldü. Vatandaşların ani sel, su baskını, yıldırım, yağış anında kuvvetli rüzgar, yerel dolu yağışı gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması yönünde uyarılar da yapıldı.


İstanbul genelinde etkisini gösterecek olan yağışlarla alakalı olarak yerel kuvvetli olması ve metrekareye 10-40 kilogram yağış düşmesi bekleniyor. Sağanak yağıların artacak olması nedeniyle vatandaşların ani sel, su baskını, yıldırım, yağış anında kuvvetli rüzgar, yerel dolu yağışı gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli oluması istendi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..