Gemlik'te inşaa edilecek yerli otomobil fabrikası için geri sayım

Bakan Varank, ÇED raporu çıkacak olan Gemlik'te inşaa edilecek yerli otomobil fabrikası için çalışmaların sürdüğünü , temel atma için geri sayımın devam ettiğini açıkladı.

Gemlik'te inşaa edilecek yerli otomobil fabrikası için geri sayım
Editör: Hakan A.
24 Nisan 2020 - 15:44
Yerli otomobil ile alakalı çalışmalar sürüyor. Gelinen son durum ve fabrika çalışmalarına dair Bakan Varank'tan yeni açıklamalar geldi.

Ekonomi Haberleri  - 24 Nisan 2020 - İstanbul


Türkiye'nin yerli ve milli otomobili için çalışmalar aralıksız devam ederken, fabrika ile alakalı çalışmalar sürüyor. Temel atma aşaması için hazırlıkların sürdüğü dev projenin her adımı bir cerrah titizliği ile atılıyor.

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank: Yerli otomobil hayalimizde ciddi bir erteleme yok. COVID-19 nedeniyle Gemlik’te kurulacak fabrikanın temel atma tarihine ilişkin büyük bir aksaklık öngörmüyoruz. Fabrika ÇED raporunu alma aşamasında, zemir etüdleri de muhtemelen 10 gün içinde tamamlanacak.

Marka lansmanı gerçekleştirilecek olan yerli otomobil çalışmaları kapsamında 12 ay gibi kısa sürede fabrika çalışır hale getirilmesi planlanırken, ilk aracın üretim bandından inmesi ise 2022 yılı için planlanıyor.

YORUMLAR

  • 0 Yorum