Getir Londra'dan sonra hangi ülkelere girecek?

Türkiye'nin dev platformu Getir büyümesini Avrupa ülkelerinde sürdürecek. İngiltere'nin başkenti Londra'da hizmet vermeye başlayan Getir, Avrupa ülkelerine yayılmaya başladı.

Getir Londra'dan sonra hangi ülkelere girecek?
Editör: Hakan A.
28 Ocak 2021 - 08:36
Türkiye'de koronavirüs sürecinde önemli bir büyüme ve ivme kazanan Getir, büyümesini Türkiye dışında sürdürmeye başladı. Şirket ilk olarak İngiltere'nin başkenti Londra'da hizmete başladı. Avrupa hedefini büyüten Getir, yeni ülkelere girmek için fon desteği sağlamıştı. Getir'in İngiltyere'den sonra hangi ülkelerde faaliyete geçeceği merak konusu.

Emlak Pencerem - Ekonomi Haberleri  - 28 Ocak 2021 - İstanbul


Pandemi ile birlikte değerleri artan şirketler arasında yer alan Türkiye'nin dev platformlarından biri olan GETİR, geçtiğimiz haftalarda aldığı yatırım sonrasında ilk kez ülke dışında faaliyete başladı. Getir İngiltere'de Londra halkına hizmet vermeye başladı.

Türkiye'nin alanında lider firmalarından biri olan Getir, Londra'da hizmet vermeye başladı.Türkiye dışında 3 farklı ülkede hizmet vermek için önemli adımlar atan Getir, platformu ilk olarak İngiltere'ye taşımış oldu. Operasyon sürecinin başlamasıyla Türkiye dışında ilk kez yabancı bir ülkede hizmet vermeye başlayan Getir, 2021 yılı hedefleri arasında Avrupa'da yeni ülkeler olduğu belirtiliyor.Konuyla alakalı resmi açıklama ise Getir kurucusu Nazım Salur'dan geldi. Salur, sosyal medya hesabı üzerinden Twitter'dan yaptığı paylaşımda Getir'in Londra'da faaliyete geçtiği paylaşımını yaptı.

Salur ilk açıklamasında, "Gururluyuz. Dünyada 10 dakikada teslimat işini icat eden Türk girişimi @getir. Şimdi yerli yabancı yatırımcılarımız bize git başka ülkelerde de bu işi başar diyor. Çalışmaya devam!


Turkish delivery firm Getir says it has raised $128 million for expansion"
paylaşımında bulunmuştu.

Kısa süre sonra ise Salur ilk müjdeyi böyle duyurdu, "Getir’imiz Londra’da. Bu iki heceli Türkçe kelimeyi orada da sevdireceğiz. @getir ’in bugünlere gelmesini sağlayan tüm kullanıcılarımıza ve çalışanlarımıza teşekkürler."
 
Getir'den yapılan yazılı açıklamada yurtdışı büyüme için gerçekleştirilen ikinci fonlama turunda 128 milyon dolar fonlama sağlandığı belirtilmişti.

YORUMLAR

  • 0 Yorum