GİB Bandrollü Ürün İzleme Sistemi GİB BÜİS indir sigara, alkol sahte mi değil mi öğren

Türkiye'de sahteciliğin ve ölümlerin önüne geçilmesi amacıyla hazırlanan yeni uygulama GİB BÜİS ile sigara, alkol gibi ürünlerin sahte olup olmadığını anında öğrenebilirsniz.

GİB Bandrollü Ürün İzleme Sistemi GİB BÜİS indir sigara, alkol sahte mi değil mi öğren
Editör: Hakan A.
10 Kasım 2020 - 13:42
Son aylarda sıkça artan sahte alkol nedeniyle ölümler nedeniyle yeni bir uygulama devreye alındı. Saheciliğin önüne geçmesini amaçlayan telefona indirilen uygulama sayesinde alınacak alkol veya sigara gibi mamülleri hızla sahte olup olmadığını öğrenilebilecek. Peki uygulamanın adı ne, nereden indirilir, nasıl kullanılır?

Emlak Pencerem / Ekonomi Haberleri  - 10 Kasım 2020 - İstanbul


Milyonlarca vtaandaşı yakından ilgilendiren sahtecilik uygulaması kullanıma sunuldu. Online sorgulama yapılabilen, satın alınacak ürünün sahte mi gerçek mi olduğunu gösteren uygulama şimdiden çok sayıda vatandaş tarafından kullanılmaya başlandı. 

Gelir İdaresi Başkanlığının (GİB) hayata geçirdiği mobil uygulama sayesinde, aldıkları tütün mamulleri ile alkollü içkilerin sahte ya da kaçak olup olmadığını sorgulanabilecek. 

Tütün ve Alkollü İçki Mamullerinde Ürün İzleme Sistemi (GÜİS)

Türkiye genelinde raflarda satılan, yurt içinde üretilen ve ithal edilen tütün mamulleri (sigara, içmelik tütün, nargile tütünü, puro-sigarillo, pipo tütünü, makaron, sigara kağıdı) ile alkollü içkilerin bandrol veya kod uygulaması sayesinde online uygulama sayesinde anında sahte olup olmadığı cep telefonundan öğrenilebilecek.

GİB Bandrollü Ürün İzleme Sistemi (BÜİS)

Android ve IOS kullanılan tüm akıllı telefonlarla çalışabilen bu yeni uygulama, ürün bilgilerini ücretsiz olarak tüketiciye ulaştırarak sahteciliğin önüne geçecek. Kullanımı son derece basit olan Bandrollü Ürün İzleme Sistemi indirilen telefonda uygulama açılarak, satın alınacak ürün bandrolü barkoduna tutuluyor. Anında eşleşme ile ürün hakkındaki tüm bilgiler telefona aktarılıyor.

GİB BÜİS uygulamasını telefonunuza aşağıdaki platformlardan indirebilirsiniz.

Google Play Üzerinden GİB BÜİS Uygulamasını İndirin

APP Store üzerindne GİB BÜİS İdir


gib büis indir

YORUMLAR

  • 0 Yorum