GİB, Türkiye genelinde 1000 Gelir Uzman Yardımcısı personeli işe alacak

Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından yapılan personel alım ilanlarına bir yenisi eklendi. GİB, 1000 (bin) Gelir Uzman Yardımcısını işe alacak.

GİB, Türkiye genelinde 1000 Gelir Uzman Yardımcısı personeli işe alacak
Editör: Hakan A.
11 Kasım 2020 - 08:57 - Güncelleme: 11 Kasım 2020 - 09:02
Türkiye'nin pek çok ilinde çalışmak isteyen gelir uzman yardımcısı olmak isteyenler dikkat! GİB personel alım ilanı yayınladı. 100 gelir uzman yardımcısı işe alınacak. İlan detayları belli oldu.

Emlak Pencerem / Ekonomi Haberleri  - 11 Kasım 2020 - İstanbul


Gelir İdaresi Başkanlığı (GİB) yeni sınav açarak Türkiye genelinde toplam 1000 kişiyi işe alacak. İlgili duyuru GİB tarafındna geçtiğimiz günlerde yapılmıştı. 9 Kasım tarihli GİB duyurusunda Gelir Uzman Yardımcılığı pozisyonu için pek çok ilde boş kadrolar doldurulacak. Peki şartlar ve sınav tarihi ne zaman?

Gelir İdaresi tarafından sınavla personel alım ilanı 9 Kasım tarihinde yayınlandı. 


Adaylar başvuru sırasında öncelik sırasına göre en fazla 5 (beş) ili tercih edebileceklerdir. İl içinde atama yapılacak birden fazla yer belirlenmişse, adaylar belirlenen bu yerlerin tamamını, tercih ettikleri her il için ayrı ayrı olmak üzere öncelik sırasına göre başvurularında belirtmek zorundadırlar. Adaylar daha sonra bu tercihlerinden vazgeçemeyeceklerdir. Adayların, tercih ettikleri illerden hangi ilin yazılı sınavına gireceği, KPSS (A) puanı esas alınarak yapılan başarı sıralamasına göre tespit edilecektir.

Sınava katılma şartlarını taşıyan ve usulüne uygun olarak başvuranların; il bazında toplam kadro sayısının 5 (beĢ) katından fazla olması halinde, tercih ettikleri il dikkate alınarak KPSS (A) P48 türünden en yüksek puan almıĢ olan adaydan başlamak üzere 5 (beĢ) katı aday giriş sınavına çağrılacaktır. KPSS (A) P48 türünden eşit puan almış olmaları nedeniyle son sıradaki aday sayısının birden fazla olması halinde ise bu adayların tümü sınava çağrılacaktır.

II - SINAV TARİHİ VE YERİ
  • - Giriş sınavının yazılı bölümü 12 Aralık 2020 Cumartesi günü saat 10.00'da Ankara'da yapılacaktır.
  • - Sınava girmeye hak kazanan adayların isimleri ile söz konusu adayların nerede sınava gireceklerine ilişkin listeler, yazılı sınav tarihinden en az 10 gün önce BaĢkanlığımız resmi internet sitesinde (http://www.gib.gov.tr) ilan edilecektir.

İŞTE ARANAN ŞARTLAR
  • En az dört yıllık lisans eğitimi veren hukuk, siyasal bilgiler, iktisat, iŞletme, iktisadi ve idari bilimler fakülteleri ile bunlara denkliği yetkili makamlarca kabul edilen dört yıllık fakültelerden birini bitirmiŞ olmak,
  • - 01.01.2020 tarihi itibarıyla otuz beŞ yaŞını doldurmamıŞ olmak (01.01.1985 tarihinde veya bu tarihten sonra doğmuş olmak),
  • - Görevini devamlı olarak yapmaya engel bir durumu olmamak,
  • - ÖSYM tarafından 2019 ve 2020 yıllarında yapılan Kamu Personel Seçme Sınavının KPSS (A) P48 türünden 70 ve üzeri puan almış olmak,
  • Başvurular, 9 Kasım 2020 Pazartesi günü başlayıp, 20 Kasım 2020 Cuma günü saat 17.30'da sona erecektir.
  • - Başvurular, adayların http://sinav.gib.gov.tr adresindeki “Online Sınav Sistemi”ne kayıt olarak, sistemde yer alan sınav başvuru formunu elektronik ortamda doldurmaları suretiyle yapılacaktır. Başvuru formunun doldurulmasına ilişkin açıklamalar internet sitesinde yer almaktadır. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum