Giresun'da Andoz Kalesi hakkında flaş karar

Giresun ilinde bulunan Andoz Kalesi ile alakalı yeni koruma kararı bugün Resmi Gazete'de ilan edildi.

Giresun'da Andoz Kalesi hakkında flaş karar
13 Şubat 2021 - 08:20 - Güncelleme: 13 Şubat 2021 - 08:22
Türkiye genelinde pek çok alan için kesin koruma kararları alınmaya devam ediyor. Bakanlık ekipleri, yaptıkları incelemeler sonucunda önemli doğal sit alanları hakkında yeni kararlar alıyor. Bu kapsamda Giresun iline bağlı Espiye ilçesi sınırları içerisinde yer alan Andoz Kalesi ile alakalı yeni tescil kararı Bakanlık onayı ile korunacak alanlar arasına girdi.

Türkiye'nin çok syaıda tarihi öneme sahip alanları ile alakalı yeni kritik kararlar almaya devam eden Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Kültür mirası tarihi yerlerin korunmasına ilişkin yeni bir karar bugün yayımlanan Resmi Gazete'de yayımlanarak koruma altına alındı.

Konuyla alakalı Resmi Gazetenin  13 Şubnat tarihli sayısında yer alan bilgiye göre, Giresun'da Andoz Kalesi ve çevresi hakkında Doğal Sit-Nitelikli Koruma Alanı olarak tesciline karar verildi.

Giresun ili, Espiye ilçesi, Andoz Kalesi Doğal Sit Alanı Bakanlık Makamının 04.02.2021 tarihli ve 233639 sayılı oluru ile Doğal Sit-Nitelikli Doğal Koruma Alanı olarak tescil edilmiştir.Andoz Kalesi hakkında verilen karar ve bölgeyi gösteren krokiyi hemen altta bulunan detaylarda inceleyebilirsiniz.

giresun andoz kalesi resmi gazete kararı 13 şubat 2021

YORUMLAR

  • 0 Yorum