Girit Adası ’nda 5.4 ve 5.0 büyüklüğünde iki korkutan deprem...

Girit Adası 'nda 5.4 ve 5.0 büyüklüğünde iki korkutan deprem / Son depremler, en son deprem haberleri

Ege ve Akdeniz'de depremler artarak devam ediyor. Gökova Körfezi depremi sonrasında bu kez gece yarısı Girit Adası açıklarında meydana gelen 5.4 ve 5.0 büyüklüğündeki iki farklı deprem korkuttu. Depremler aynı dakikalarda yaşandı. Son dakika deprem haberinin ayrıntıları EmlakPencerem.com da

01 Ağustos 2017 - 09:11

Günün son dakika deprem haberi Akdeniz'den Girit Adası'ndan geldi. Girit Adası'nda gece yarısında richter ölçeğine göre 5.4 ve 5.0 şiddetinde bir deprem yaşandığı kaydedildi. Yunanistan merkez üssü olarak kaydedilen ilk deprem ile aynbı dakikalarda yaşanan diğer ikinci deprem korkuttu.

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 1 Ağustos 2017 - İstanbul

 Geçtiğimiz hafta meydana gelen Muğla ilinde ve Bodrum'da yaşanan ve büyük korkuya neden olan son depremler sonrası bölgede sayısız artçı depremler kaydedilmeye devam etti. Diğer taraftan Akdeniz'de Gökova Körfezi başta olmak üzere, Yunanistan ve Girit Adası'nda pek çok yeni depremler meydana geliyor. Saatler gece yarısını gösterdiğinde ise iki farklı depremin peş peşe meydana gelmesi büyük korku ve panğe neden oldu. Girit Adası'ndaki ilk deprem 5.4, ikinci deprem ise 5.0 büyüklüğünde olduğu kaydedildi.

Konuya ilişkin edinilen son dakika bilgiye göre, Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü Bölgesel Deprem-Tsunami İzleme Ve Değerlendirme Merkezi verilerine göre gece saat 00:29 sıralarında merkez üssü Akdeniz Crete (Yunanistan) olan 5.4 büyüklüğünde bir deprem yaşandı. Bu depremle birlikte Girit Adası'nda aynı dakikalarda 5.0 şiddetinde bir deprem daha meydana geldi.

Meydana gelen depremin merkez üssünün Girit Adası olduğu ve yerin yaklaşık 25 kilometre kadar derinlerinde yaşandığı gelen haberler arasında. Bu depremden hemen önce ise 5.4 büyüklüğündeki aynı bölgede yaşanan depremin ise 23 kilometre derinlerde yaşandığı kaydedildi.

Bu depremin hemen sonrasında ise peş peşe çok sayıda artçı depremler olmaya devam ettiği, sabahın ilk ışıklarına kadar bölgede depremler devam ettiği bildirildi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..