Girne Köprüsü'nde Çalışmalar Hız Kazandı

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Girne Köprüsü'nde devam eden genişletme çalışmalarını yakından inceleyerek köprünün hız kazanması için talimat verdi.

Girne Köprüsü'nde Çalışmalar Hız Kazandı
Editör: Hakan A.
23 Ekim 2019 - 14:20
Adana Belediye Başkanı Karalar, Girne Köprüsü'nde süren genişletme çalışmalarını yerinde inceledi. Köprüyü denetlemeye giden Başkan Zeydan Karalar, projenin çok daha önceden bitirilmesi gerektiğini ancak bir takım nedenlerden dolayı inşaatın durdurulduğunu fakat şu anda çalışmaların hızla devam ettiğini ifade etti.

Girne Köprüsü'nün ulaşım açısından oldukça önemli olduğunu söyleyen Zeydan Karalar, bir aksilik olmazsa Kasım ayında genişletilmiş şekliyle hizmete açılmasını planladıklarını belirtti.

Emlak Pencerem - 23.10.2019


Girne Köprüsü’nün Adana’nın iki merkez ilçesini birbirine bağlayan en önemli köprülerden biri olduğunu belirten Başkan Zeydan Karalar, “Bölgede trafik sıkışıklığı yaşanıyordu. Bizden önce projesi yapılmış ve genişletme çalışmaları başlatılmıştı ama ne yazık ki yüklenici firma parasının ciddi bölümünü alamadığı için inşaat durmuştu. Göreve gelmemizin ardından çalışmalara yeniden başlanmasını sağladık. Şu anda çalışmalar hızla sürüyor. Aslında çok önceden bitmesi gereken bir projeydi.  Burada süren çalışma kolay bir iş değil. Mevcut köprünün her iki yanına yeni köprü yapıyorsunuz. Burada bir buçuk aylık daha iş var. Umarım kasım sonuna yetişir. Hesaplarımızı ona göre yapıyoruz fakat yağmurlar başlarsa iş biraz uzayabilir. Uzamasın diye çalışma alanına geliyoruz, kontrol ediyoruz ve arkadaşları sık sık uyarıyoruz. İnşallah bir terslik, aksilik olmaz ve kasım sonunda bu işi biter, biz de vatandaşın kullanıma açarız” dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum