Reklamı Geç
Gobal Tower halka arzında flaş gelişme! SPK onayladı yüzde...

Gobal Tower halka arzında flaş gelişme! SPK onayladı yüzde 70’i yabancıya... (1)

Global Tower satışına SPK onayı! Şu sıralarTV reklamları ile dikkat çeken Global Tower halka arzı için SPK onayı çıktı. Global Tower'ın yaklaşık yüzde 70'i yabancı yatırımcıya satılacak.

18 Ekim 2016 - 10:35 - Güncelleme: 18 Ekim 2016 - 10:40

Türkiye'nin önemli telekominikasyon, TV ve Radyo yayıncılığı ve servis teknolojileri alanında lider konumunda olan Global Tower hisselerine ilişkin sıcak gelişme yaşanıyor.

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 18 Ekim 2016 - İstanbul

Halka arzı için SPK'dan onay bekleyen Global Tower için resmi onay çıkarken, gelen son bilgilere göre şirketin yüzde 70 hissesinin yabancıya arz edileceği ifade edildi. Kule Hizmet ve İşletmecilik A.Ş. (“Şirket”) paylarının halka arzı ile ilgili olarak T.C. Başbakanlık Sermaye Piyasası Kurulu’nca (“Kurul”) 14.10.2016 tarihinde onaylanan izahname ile duyuruldu.

Global Tower'ın hisselerinin yüzde 70'inin yurtdışı kurumsal yatırımcılara arz edilecek olmasının da Türkiye ekonomisine güvenin önemli bir göstergesi olarak vurgulanırken, şirketin piyasa değerinin 1.4 Milyar olduğunun altı çizildi. Global Tower ile ilgili Halka arz büyüklüğü ek satış dahil 329.8 ila 385.1 milyon TL aralığında olacağı kaydedildi.

Şirket paylarının (“Paylar”) Amerika Birleşik Devletleri’nde satılması veya alımına ilişkin bir çağrı yapılması yönünde bir teklif oluşturduğu bildirildi. Açıklamada ayrıca, "1933 tarihli Amerika Birleşik Devletler Menkul Kıymetler Yasası (tadil edilmiş haliyle) (U.S. Securities Act) (“Menkul Kıymetler Yasası”) kapsamında tescil edilmemiştir ve tescil edilmeyecektir, ayrıca Menkul Kıymetler Yasası uyarınca tescil edilmedikçe veya bu konuda muafiyet verilmedikçe Amerika Birleşik Devletleri’nde halka arz edilmeyecek veya satılmayacaktır." denildi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..