Reklamı Geç
Google’ın mail servisi Gmail’de açığı buldu parayı kaptı

Google’ın mail servisi Gmail’de açığı buldu parayı kaptı

Pakistanlı bir hacker dünya üzerinde milyonlarca mail kullanıcısına sahip Google’ın mail servisi olan Gmail’de güvenlik açığı buldu...

06 Kasım 2016 - 10:01

Milyonlarca Gmail kullanıcısını panikleten haber Pakisatnlı bir hacker tarafından bulunan güvenlik açığının ortaya çıkartılması ile gündeme geldi...

Mail kullanan Dünya üzerindeki milyonlarca kişi tarafından tercih edilen Gmail.com mail servislerinde güvenliği tehdit edecek büyük bir açığı keşfeden Pakistanlı bir yazılımcı, durumu google a bildirince para ile ödüllendirildi. Onlarca google servisleriyle entegre çalışabilen gmail hesaplarının kolay bir yöntemle ele geçirilebilmesine imkan sağlayan bu önemli açığı bulan Pakistanlı google tarafından ödüllendirildi.

Google'da çok sayıda bir birine bağlantılı olan servisler bulunuyor. Bunların en önemlilerinden  Gmail, Google AdWords ve Adsense gibi kritik hesaplardan sadece bir kaçı. Bulunan güvenlik açığı ise, zamanla  rahatlıkla istenilen kullanıcının hesabına sızılabildiği ifade ediliyor. Gmail'de bulunan bu önemli güvenlik açığının ise, google hesapları kullanan bir kullanıcının hesapların ortak algibi algılaması ile başlıyor. bu şekilde hesaplar birbirine bağlanıyor. Şayet bir hesap zaman aşımına uğruyorsa aynı hesap açılıp diğer tüm hesaplara sızılmış oluyor.

Milyonlarca Gmail kullanıcını adeta tehdit eden bu konudaki en önemli tavsiyelerden biri ise zaman aşımına uğratmadan hesaplarınızdaki şifreleri en az ayda bir kez şifre değiştirerek güncellemeniz olarak gösteriliyor.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..