Google şansını bu kez HTC ile deneyecek... 1.1 milyar dolar...

Google şansını bu kez HTC ile deneyecek... 1.1 milyar dolar ödedi...

Google bu kez HTC ile serüvene girdi... Dünya devi google, teefonda önemli bir pazar sahibi olan HTC'yi satın alarak bnu kez şansını 1.1 milyar ödeyerek bir kez daha deneyecek. İki dev firmanın satın almayla birleşmesi sonrası çıkacak modeller merakla bekleniyor....

22 Eylül 2017 - 08:27

Dünyanın en büyük arama motoru ve teknoloji devi google telefon sektöründe kalıcı olmak için elinden geleni yapmasına rağmen, umduğunu kendi markasıyla yakalayamadı. Bu kez dev bir satın alma ile gündeme gelen google, bir başka dünya devi HTV markasını satın alarak telefon yolunda farklı bir adım attı. Google dev satın alma ile HTC için 1.1 milyar dolarlık bir bedel ödediği ifade ediliyor.

Dünya devlerini aynı masa etrafında buluşturan dev satın alma gerçekleşti. Dünya teknoloji haberlerinde gündemin en önemli maddesi olan google'ın HTC'yi satın alması haberi bomba etkisi yarattı. Google, Tayvanlı HTC’nin akıllı telefon bölümünü 1.1 milyar dolara satın aldı. Google  bu hamleyle yeniden donanıma girecek ve cep telefonu konusunda iddiasını devam ettirmesi ve yeniliklerini HTC markasıyla sürdürmesi bekleniyor.

Teknoloji gündeminin ilk konusu olan Google'ın HTC'yi satın alması sonrasında gözler yapılan ilk açıklamalar çevrildi.

Konuyla alakalı ilk açıklama ise HTC CEO’su Cher Wang tarafından geldi. Wang açıklamsında, “Akıllı telefon zincirimiz, sahip olduğumuz patentler, dünya çapındaki çalışanlarımız ve sistem entegrasyon yeteneklerimizle Google’ın Android pazarını geliştirmesini destekledik. Bu anlaşma uzun soluklu ortaklığımızda çok önemli bir adım. Bu sayede HTC marka akıllı telefon ve Vive sanal gerçeklik işlerindeki inovasyonlarımızı desteklerken, Google’ın donanım iş birimini de güçlendirecek” dedi.

Google’ın Donanımdan Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı Rick Osterloh ise satın alma ile alakalı olarak, “HTC uzun süreli ve önemli bir ortağımız. Google ve HTC olarak gerçekleştirdiğimiz bu yeni iş birliği sebebiyle oldukça heyecan içindeyiz. Google’a katılarak tüketici donanımı alanında inovasyonu ve ürün geliştirme süreçlerimizi daha da geliştirecek” ifadelerini kullandı.

Gözler çıkacak modellerde. Piyasalarda önemli bir iş birliği olarak öne çıkan bu dev satın alma sonrasında çıkacak yeni modeller, tasarım ve teknolojisi ise şimdiden büyük bir merakla beklenmeye başladı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..