Reklamı Geç
Gözaltındaki HDP Eş Genel Başkanı Selehattin Demirtaş hakkında...

Gözaltındaki HDP Eş Genel Başkanı Selehattin Demirtaş hakkında sıcak gelişme

Diyarbakır merkezli yürütülen soruşturma kapsamında gözaltı işlemi uygulanan HDP Eş Genel Başkanları Selahattin Demirtaş ile alakalı sıcak gelişme yaşanıyor.

04 Kasım 2016 - 09:21

Gece yarısı operasyonu ile gözaltına alınan terör yandaşı HDP'li vekillerden Parti başkanı Selahattin Demirtaş ile alakalı son dakika flaş gelişme yaşanıyor.

Mahkeme tarafından ifade verilmek için çağrılan HDP'li vekiller, terör soruşturması kapsamında gece yarısı itibariyle başlatılan operasyon ile evlerinden polis zoruyla gözaltına alınmalarıyla başlayan süreç devam ederken, Demirtaş ile ilgili sıcak bir gelişme yaşanıyor.

Konuya ilişkin edinilen bilgiye göre, gözaltına alınan HDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın polisteki ifadesinin sonrasında, savcılık ve mahkeme tarafından ifadesinin alınması için adliyeye sevk edildiği gelen son dakika haberleri arasında. HDP'li diğer vekillerin durumu hakkında normal prosedürlerin devam ettiği kaydedildi.

Polis ekipleri tarafından adliyede mahkeme huzurunda ifadesini verecek olan Demirtaş hakıında verilecek karar ise şimdiden merak konusu.

HDP'li 11 vekil için gece yarısı başlatılan operasyon kapsamında polis ekipleri vekillerin bulundukları yerlere operasyon düzenleyerek gözaltı işlemi uygulamıştı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..